שחזור קבצים

שחזור קבצים הוא למעשה תהליך של חילוץ והצלת קבצים אשר לכודים בתוך התקן אחסון שחווה תקלה לוגית או מכנאית ואין אפשרות לגשת לקבצים השמורים עליו. כאשר התקן הזכרון שלנו נמצא בתוך כשל כלשהו אנחנו לא נוכל לקרוא את הקבצים שעליו ונצטרך בכוח עזר חיצוני על מנת שישחזר את המידע שלנו. אנו שומרים הרבה סוגי מידע על גבי התקני אחסון, כגון: דיסק קשיח/כונן קשיח (HDD) נייח או נייד, דיסק און קי, כרטיסי זכרון SD  ומיקרו SD, כונני SSD, כונני פיוז'ן (שילוב של HDD  וSSD) ועוד. הקבצים שאנו שומרים על גבי התקני האחסון רובם ככולם חשובים ויקרים לנו מאוד ויכולים להיות תמונות, מסמכי WORD, גליונות EXCEL, מצגות POWERPOINT, קבצי PDF, סרטים, רשימות ובקיצור הכל. אם נתקלתם במצב בו אתם לא מצליחים לפתוח את הקבצים שלכם ומקבלים שגיאה, פנו למעבדת דטה קייר – המעבדה המובילה בישראל לשחזור קבצים מכל סוגי התקני הזכרון. מעבדת דטה קייר ביצעה פרוייקטים מאתגרים רבים הקשורים בשחזור מידע אצל חברות וגופים ממשלתיים והודות לכך אנו יכולים להעמיד לרשותכם את השירות הטוב והמקצועי, ולדאוג שהמידע שלכם יחזור לקדמותו.

מה מביא לצורך לשחזור קבצים?

נצטרך שחזור קבצים בשל כשלים שונים שיצוצו. חלק מהכשלים יהיו כשלים פיסיים/מכאניים שיקרו להתקן הזכרון, כגון: זעזוע מחבלה, קצר חשמלי, רטיבות, חשיפה לטמפרטורות קיצוניות, לחות ועוד. מנגד, חלק מהכשלים שיכולים להיות יהיו בכלל ממקור שאינו נזק מכאני לדיסק, וקשורים לכשלים לוגיים בדיסק. כשלים לוגיים בדיסק יכולים להיווצר כאשר המחשב שלנו מותקף בווירוס החוסם את הגישה לקבצים ומבקש כופר תמורתם, כשלים בקבצים הנוצרים כתוצאה משגיאות בקבצים בתוכנות הרצות במחשב או אפילו מקרים שטותיים כאשר המשתמש מחק לעצמו את המידע מהדיסק ולא התכוון לכך (או שכן התכוון לכך ולאחר מכן התרחרט).

מה עושים במצב בו הקבצים לא נפתחים ואין גישה אליהם?

אם אתם מנסים לפתוח את הקבצים שלכם ומקבלים שגיאה ונראה לכם כאילו הם נעלמו, כנראה שמשהו קרה להתקן האחסון שלכם. טיפ ראשון וחשוב מאוד הוא לא להכנס לפאניקה, מאחר והיא לא תורמת לאף אחד ולא תחזיר את הגלגל אחורה.

כאשר אתם נתקלים במצב שכזה, נסו להמנע מפעולות שאתם חושבים שיעזרו לתקן את המצב. בשום אופן אל תנסו לשמור קבצים חדשים על התקן האחסון, מאחר ואלה עלולים לדרוס את הקבצים הישנים שניתן לשחזר אותם. ברגע שתנסו לשמור קבצים חדשים על הזכרון, אלו עלולים למחוק לצמיתות את כל המידע הקודם שהיה על הדיסק.

בנוסף, הוציאו את המחשב/התקן הזכרון מהחשמל ואל תגעו בו עד שתגיעו למעבדת שחזור קבצים מקצועית. כעת, הגיעו עם המחשב/זכרון שלכם למעבדת השחזור מידע דטה קייר ואנו מבטיחים שנעשה ככל יכולתנו על מנת להחזיר את הקבצים האבודים שלכם לחיים.

דילוג לתוכן