שחזור מידע למקבוק

מחשבים הקלו על חיינו בכך שאפשרו לנו לאחסן מידע רב ובמגוון צורות ללא צורך לשמור אותו באופן פיזי. אנחנו שומרים בהם מסמכים, תמונות וסרטונים, מצגות ועבודות שונות למיניהן, חלקם בעלי ערך רב עבורנו. 

לעיתים נעלם המידע ממחשב המקבוק שלנו אז מה עושים על מנת לשחזרו

רכשתם מקבוק ואתם סומכים על האיכות הבלתי מתפשרת שלו, חשבתם שהמידע שלכם בטוח, ואז מגיע הרגע שאתם מקבלים הודעת שגיאה של קריאת הדיסק קשיח. כמעט התקף לב. 

לפני שאתם בוחרים את מעבדת המחשבים המתאימה לכם ביותר לשחזור מידע למקבוק שלכם, אל תתעצלו לגבות מידע חשוב זה. לבעלי מקבוק, בנוסף לעזרים הרגילים כמו שמירת מידע בענן, dropbox ודיסק און קי אתם יכולים להשתמש בתוכנת גיבוי  Time-Machine. תוכנה ייחודית למחשבי אפל שמאפשרת להשיב את המידע בקלות ומהירות.

מחשבי מקבוק הם בעלי מאפיינים ייחודיים, כמו כל המחשבים של אפל. לכן כשאתם מחפשים מעבדת תיקונים, ראשית, וודאו כי יש להם ניסיון עשיר בשחזור מידע למחשבים אלה. על מנת לשחזר מידע למקבוק צריך ציוד מיוחד וגם יכולות שאין לכל טכנאי מחשבים. כדאי לבחור מעבדת מחשבים עם מערכת אבטחה שפועלת 24/7, במיוחד אם יש לכם מידע רגיש במחשב.

בנוסף, בדקו שאתם לא משלמים אם הם לא הצליחו לשחזר את המידע.

 

איזה תקלות יכולות לגרום לאובדן מידע?

  • נפילות – כתוצאה מהנפילה ייתכן ולוח האם נפגע ונוצרה בעיה לוגית המונעת מכם לגשת למידע, ייתכן ושקע הטעינה של הדיסק קשיח או הדיסק הקשיח נפגמו. תדעו שיש תקלה בדיסק קשיח אם אתם שומעים קולות מוזרים, קבצים נפתחים לכם באיטיות או קובץ נעלם במהירות.   
  • רטיבות – נשפך על המחשב משקה, ייבשתם אותו והמשכתם לעבוד עליו, כתוצאה מכך נוצרה חלודה על הדיסק קשיח או לוח האם. המלצה שלנו לקחת אותו מיד למעבדה לתיקון מחשבים שייבשו אותו כמו שצריך.
  • וירוסים – לא צריך להיות סלב או חברה גדולה להיות חשוף לתקיפת סייבר. יש אנשים שמקבלים וירוס כופר בצירוף הודעה זדונית: אם לא תשלם לנו סכום של 10,000 ש"ח נפרסם מה שלא היית רוצה שלעולם יתפרסם. במקרה כזה אל תחשבו פעמיים, תפנו למומחי שחזור מידע למקבוק. 

שחזור מידע למקבוק עושים אצל מומחים 

 

יש מעט מאד חברות שמתמחות בשחזור מידע או חברות שמתמחות בתיקון מחשבי אפל, על אחת כמה וכמה כאלה שעושות גם וגם. חברת דאטה קייר היא אחת מיחידות סגולה אלה. הייחודיות שלהם באה לידי ביטוי גם בסוג הלקוחות להם היא מספקת שירות ללא דופי, הם מצילים מידע עבור לקוחות פרטיים, חברות ענק וגופים ציבוריים. 

יש להם ניסיון עשיר וידע נרחב בשחזור מידע למקבוק, מעל 15 שנה. אין אתגר שחזור מידע מורכב מדי בשבילם למעט מקרים יוצאי דופן. אם אכן מדובר במקרה כזה לא תשלמו.

בחרתם במחשב בין הטובים בעולם מגיע לו את המומחים ביותר.

דילוג לתוכן