מחיר שחזור דיסק קשיח למחשוב מקבוק

אומרים לאנשים פעמים רבות לגבות את המידע שלהם אך לא תמיד כולם ממושמעים ופועלים בצורה שהם אמורים לפעול. הרבה מן האנשים מוצאים את עצמם מחפשים דרכים לגבות את המידע רק לאחר שמשהו באמת נורא קורה והם נכווים. החדשות הטובות הן שיש איזושהיא תקווה לגבי אותם אנשים שצריכים לשחזר את המידע מהדיסק הקשיח שלהם ומפחדים לאבד אותו לצמיתות. מעבדת שחזור מידע מקצועית תוכל לנסות להציל את המידע שעל הדיסק הקשיח כך שהקבצים החשובים שלכם לא ייעלמו לתמיד. חשוב שתדעו, שמחיר השחזור לדיסק קשיח במקבוק עשוי להשתנות כתלות באופי התקלה בדיסק. במאמר זה נסקור מספר תקלות אופייניות שבעקבותיהן אתם עשויים להצטרך לשחזר את המידע מהדיסק הקשיח במחשב המקבוק שלכם.

נפל לכם המקבוק על הרצפה וכתוצאה מכך הדיסק הקשיח חטף זעזוע, מהו המחיר שתשלמו על כך?

אחת התקלות הנפוצות ביותר הגורמות לכשלים בדיסקים קשיחים במחשבי מקבוק, היא חבלה במחשב עצמו כאשר יחד איתו נחבל גם הדיסק הקשיח. הדיסק הקשיח פועל בלוגיקה מסוימת של ראשי קריאה וכתיבה הנעים על גבי הדיסק המתכתי, צורבים את המידע עליו ומאפשרים גם לשלוף את המידע ולקרוא אותו. כאשר קורה זעזוע לדיסק הקשיח, ראשי הקריאה והכתיבה סוטים ממסלולם והלוגיקה שהם אמורים לפעול על פיה מופרת. במצב כזה, בקר ההפעלה של הדיסק הקשיח מנסה להתגייס למשימה ולהחזיר את הראשים למסלולם הטבעי. כאשר פעולה זו קוראת ללא הצלחה, אנו נשמע רעש הדומה לתקתוק או שחיקה והדיסק הקשיח שלנו לא פועל כשורה.

במקרה כזה תצטרכו להגיע למעבדה מקצועית לשחזור מידע שתנסה לתקן את הדיסק הקשיח לאחר הזעזוע ולגרום לכך שהמידע שעליו יישמור ותוכלו להשתמש בו. ישנם מקרים שבהם לא ניתן לתקן את הדיסק הקשיח ויהיה הצורך להחליפו. כאשר טכנאי המעבדה מחליף את הדיסק הקשיח יהיה עליו לשלוף את המידע מהדיסק הקשיח הישן לשחזרו בצורה מוצלחת לדיסק הקשיח החדש.

המחיר שתשלמו על שחזור הדיסק הקשיח בכל אחד מן המקרים המתוארים לעיל יהיה מורכב הן מזמן עבודתו של הטכנאי והן מחלקי חילוף שהשתמש לשם ביצוע הפעולה.

מעבדת דטה קייר מעניקה כשירות ללקוחותיה את היכולת להביא את מחשב המקבוק לאבחון התקלה בדיסק הקשיח ללא עלות. לאחר האבחון, הלקוח יקבל הצעת מחיר ויחליט באם לתקן את התקלה שגרמה לאובדן המידע.

ואם התקלה היא בתוכנה, מה יהיה אז מחירו של שחזור הדיסק הקשיח?

תקלות שלא קשורות לחבלה פיסית בדיסק הקשיח, שייכות למשפחה הנקראת כשלים לוגיים וכוללות: ווירוסים, כשלי קבצים ומקרים בהם המשתמש מחק מידע בשוגג (או במתכוון). במקרים אלו, מחיר שחזור הדיסק הקשיח במחשב המקבוק שלכם יהיה תלוי אך ורק בזמן עבודתו של הטכנאי וכמות השעות תהיה בהתאם לחומרת השגיאה שבגינה אתם לא מצליחים לקרוא קבצים מהדיסק הקשיח שלכם.

דילוג לתוכן