מה המחיר של שחזור דיסק קשיח?

לפני שנגע בנושא של מחיר שחזור של דיסק קשיח, כדאי שנבין כמה דברים חשובים. דיסק קשיח/כונן קשיח בנוי מדיסק העשוי מתכת אשר עליו נשמר כל המידע שלנו, כגון: מסמכים, תמונות, קבצי PDF, קבצים WORD, סרטוני ווידאו ועוד שלל קבצים בעלי ערך רב עבורנו. על גבי הדיסק הקשיח נעים ראשי קריאה וכתיבה אשר תפקידם הוא צריבת המידע שלנו. המהירות של צריבת המידע תלויה במהירות של סיבוב הדיסק. מהירותם של הדיסקים הנפוצים ביותר היא 5,400 או 7,000 סל"ד. ישנם דיסקים קשיחים מיוחדים (לדוגמא מסוג SCSI) אשר מהירותם אף מגיעה ל- 10,000 או 15,000 סל"ד. בנוסף למהירות הסיבוב, הדיסקים הקשיחים שונים זה מזה בגודל נפחם, ונע בין 30 ג'יגה בייט ל32 טרה בייט (32,000 ג'יגה בייט). ישנם דיסקים קשיחים רבים של יצרנים שונים, בעלי רמות אמינות ועמידות שונות ונעים בטווחי מחירים שונים. בדומה לטווחי המחירים בעת קניית דיסק און קי, גם מחיר שחזור דיסק און קי נקבע על ידי פרמטרים רבים.

כיצד נקבע מחיר שחזור דיסק קשיח?

המחיר של שחזור דיסק קשיח תלוי בפרמטרים רבים, כגון: אופי התקלה של הדיסק הקשיח הדורשת שחזור, בעלות חלקי בחילוף ובזמינותם, באם הדיסק קשה או פשוט להשגה, עלות הדיסקים התורמים, שעות טכנאי, משלוחי ספיישל ובעוד פרמטרים היוצרים יחדיו מכלול השלם שעל פי נקבע המחיר.

מאוד בעייתי לרשום מחירים של שחזור דיסק קשיח מפאת המגוון העצום של סוגי הדיסקים הקיימים ושל המשתנים הרבים המצוינים לעיל. מכיוון שאנשים אוהבים לראות מספרים אז ניתן להגיד בהערכה גסה שטווח המחירים של שחזור דיסק קשיח נע בין 500 ש"ח -15,000 ש"ח ולפעמים קימיים מקרים שהמחיר אף יקר יותר.

בשל טווח המחירים הרחב ובשל הרצון לא להפתיע את הלקוח, המדיניות של מעבדת דתא קייר היא לבצע בדיקה ללא עלות שמטרתה לאמוד את חומרת התקלה ורק אחר כך לתת הצעת מחיר. מנגד, ישנן חברות שלוקחות כסף על הבדיקה ורק אחר כך אומרות ללקוח את המחיר.

מחיר שחזור דיסק קשיח תלוי באופי התקלה

קיימות תקלות שונות בדיסקים קשיחים היכולים להשפיע באופן ישיר על גובה המחיר של שחזור המידע מהדיסק הקשיח.

במקרה שהתקלה הינה תקלה פיסית/מכאנית אז יידרשו החלפת חלקים ואז המחיר יורכב מ:

למעשה, כל הצעת מחיר היא פרטנית לכל דיסק בנפרד ואינה ידועה מראש ללא בדיקה מקדימה.

במקרה שהתקלה הינה תקלה לוגית בדיסק הקשיח, אזי המחיר ייקבע לפי:

מורכבות הבעיה – שגיאות קבצים, כשל במערכת ההפעלה, ווירוס לרבות ווירוס כופר, מחיקה בשוגג או בזגון של הקבצים על ידי המשתמש ועוד.

שעות עבודה של הטכנאי ייקבעו לפי מורכבות הבעיה ובהתאם לכך תינתן הצעת המחיר.

גם במקרה של תקלה לוגית, המחיר ייקבע רק לאחר בדיקה מקדימה ללא עלות ורק אחר כך יינתן המחיר ללקוח.

מעבדת דאטה קייר מסוגלת לבצע שחזור של דיסק קשיח של כל החברות, כגון: ,Seagat Technology Western Digital (WD), ,Toshiba HGST ועוד.

בנוסף, אנו משחזרים דיסקים קשיחים מכל סוג, כגון: IDE ,SATA,SAS,SCSI.

במעבדת דאטה קייר המומחים הטובים ביותר בשחזור מידע ואנו משרתים את כל סוגי הלקוחות, מלקוחות פרטיים ועד חברות וגופים ממשלתיים.

אצלנו הלקוח מקבל הצעת מחיר לשחזור דיסק לאחר בדיקה מקדימה המתבצעת ללא עלות.

אם ברשותכם דיסק קשיח הדורש שחזור, פנו אלינו ותהנו משירות אדיב, מקצועי ומהיר.