המחשב שלכם פתאום לא קורא את הדיסק און קי? מה עושים וכמה זה עולה

הדיסק און קי הוא התקן הזכרון הנוח ביותר שקיים בימינו ולא בכדי הוא קיים כמעט בכל בית. התקני הדיסק און קי הם קטנים מאוד (בערך בגודל של אגודל של אצבע, ואף יותר קטנים), ויכולים בקלות לעבור ממקום למקום וממחשב למחשב. בזכות החומרים החזקים מהם עשוי הדיסק און קי, הוא עשוי לשרוד נפילה מגובה, להבדיל מכונן דיסק קשיח. בניגוד לכונן קשיח, לדיסק און קי אין חלקים נעים ובעקבות כך נוטים לפחות כשלים שעלולים להוביל לאובדן מידע.

למרות זאת, בשל גודלם הזעיר, כונני זכרון דיסק און קי הם פגיעים מאוד. המעגל המודפס יכול לקצר, חיבור ה USB  יכול להתכופף או להשבר, או שיכול להיווצר שגיאות בקבצים אם שלפתם את הכונן מהר מידי מהמחשב.

מחיר תיקון דיסק און קי תלוי בתקלה

ישנם שני מקרים נפוצים מאוד שאנו רואים במעבדת דאטה קייר אצל לקוחותינו הבאים לתקן את הדיסק און קי שלהם. מחיר תיקון הדיסק און קי יקבע לפי אופי הבעיה שיש לכונן והפתרון הייעודי.

תקלה בחיבור ה USB  של הדיסק און קי

התיקון הראשון הנפוץ ביותר הוא תיקון חיבור ה USB. בהתקני USB  כאשר כל הרכיבים נפרדים, ישנה נקודת תורפה אחת מרכזית. החיבור בין חיבור ה USB  למעגל המודפס הוא רגיש ושביר מאוד. אם יש לכם התקן דיסק און קי אשר מחובר למחשב ובטעות הזזתם אותו מעלה או מטה בצורה חזקה, אתם יכולים לכופף או לתלוש את החיבורים שלו עם המעגל המודפס. זו היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר בגינה אנשים מגיעים לתיקון דיסק און קי.

לטכנאי מיומן, פעולת התיקון תערך זמן מה באמצעות ציוד הלחמה מתקדם ומתאים לתיקון של דיסק און קי. לאחר שההתקן מתוקן, שליפת המידע ממנו תהיה עניין קל יחסית. אם המקרה קרה לכם בזמן שהכונן קרא קבצים, יכול להיות שנוצר נזק לקבצים ואז יצטרך הטכנאי לנסות לשחזר גם אותם.

תקלה בזכרון ההבזק ובלוח המודפס

מקרה שני נפוץ ביותר הוא נזק לזכרון ההבזק עצמו, אשר מחובר ללוח המודפס. הלוח המודפס יכול להינזק בעקבות קצר חשמלי, רטיבות או בגלל הפעלת משקל כבד וסדיקת הדיסק און קי. במקרה כזה, השחזור יתבצע על ידי הסרת זכרון ההבזק מהלוח המודפס ושליפת המידע באמצעות קורא כרטיסים. לעומת הדיסק הקשיח, המידע שעל זכרון ההבזק הוא מבולגן מאוד ומורכב הן מהמידע של המשתמש והן מהמידע של המערכת עצמה. קריאת זכרון ההבזק באמצעות קורא הכרטיסים היא פעולה פשוטה יחסית והמחיר במקרה הזה יהיה פחות מאשר במקרה הראשון, שצורך זמן רב יותר.

בדיקה ראשונית ללא עלות לפני קביעת מחיר לתיקון דיסק און קי

בדיוק בגלל הסיבה שישנו גיוון בסוג התקלות העלולות לקרות בדיסק און קי, מעבדת דאטה קייר מציעה ללקוחותיה אבחון של הבעיה ללא עלות. לאחר ביצוע האבחון, הלקוח ידע בדיוק מהי התקלה בדיסק און קי שלו ומה יהיה מחיר התיקון.

דילוג לתוכן