מחיר לשחזור הארד דיסק חיצוני

הרבה מאיתנו משתמשים בהארד דיסק חיצוני כאשר זה שעל המחשב שלנו מתמלא עד אפס מקום. במקום להחליף את ההארד דיסק שעל המחשב לאחד כזה עם נפח גבוה יותר, הרבה מוצאים נוח בהרבה להשתמש בהארד דיסק החיצוני. יתרון נוסף בשימוש בהארד דיסק חיצוני הוא גיבוי המידע שלנו על התקן נוסף אשר ניתן לנייד ממקום למקום ולאחסן אותו במקום אחר רחוק מהמחשב שלנו. יש כאלה שיכולים להשתמש בארד דיסק החיצוני בתור האחסון הראשי לקבצים שלהם, בעוד שאחרים יעשו בו שימוש רק כגיבוי לשעת חירום. כך או כך, כאשר קורה נזק כלשהו להארד דיסק החיצוני ולא מתאפשר לנו לראות את המידע שעליו, נהיה זקוקים לבצע בו שחזור. החדשות הטובות הן שמעבדות שחזור מקצועיות מסוגלות לשחזר בכמעט 100% הצלחה את ההארד דיסק החיצוני שלכם, עקב כל תקלה שהיא. מעבדת דטה קייר היא המעבדה המתקדמת ביותר בישראל לביצוע שחזור מידע מכל ההתקנים, לרבות הארד דיסק חיצוני. הבה נדון במחיר אותו תצטרכו לשלם בגין שחזור הארד דיסק חיצוני.

הקשר בין מחיר שחזור הארד דיסק חיצוני לבין מהות התקלה

התקלות בגינן נצטרך שחזור להארד דיסק החיצוני שלנו הן שונות ומגוונות. בהתאם לאופי התקלה, ייקבע המחיר אותו נצטרך לשלם לשחזר. באופן פשטני, ככל שהתקלה מסובכת יותר כך המחיר לשחזור יהיה גבוה יותר. קיימים שני סוגים של כשלים שבעקבותיהן ההארד דיסק החיצוני שלנו יזדקק לשחזור: כשלים פיסיים וכשלים לוגיים. כשלים פיסיים הם כשלים שנראים ונשמעים לעין וגורמים לנזק ממני בחומרת של ההארד דיסק. כשלים הפיסיים (מכאניים) השונים יכולים להגרם בעקבות סיבות שונות, כגון: נפילה וזעזוע להארד דיסק החיצוני, שריפה, לחות, רטיבות, אבק, קצר חשמלי, תנאי טמפ' קיצוניים ועוד. נקח לדוגמא את מקרה הנפילה. הארד דיסק שנופל על הרצפה מסיבה כלשהי חוטף זעזוע רציני וחלקים בתוכו יכולים לזוז. מקרה נפוץ מאוד שקורה בעקבות נפילה של הארד דיסק חיצוני הוא קריסת ראשי הקריאה והכתיבה האחראיים לצריבת המידע וקריאתו מהדיסק. כאשר הם ניזוקים, איננו יכולים לקרוא את המידע שעל ההארד דיסק החיצוני וחייבים לתקן אותו. המחיר אותו נשלם על שחזור מידע במקרה שכזה יכלול הן את תיקון או החלפת החלקים הפנימיים בהארד דיסק החיצוני בתוספת זמן העבודה של הטכנאי לביצוע התיקון ושחזור המידע. במקרים של כשלים פיסיים יכולות להתווסף לנו עליות של חלקי חילוף באם המצב מחייב בכך.

ואם לא צריך להחליף חלקים כלל, מה יהיה מחיר שחזור ההארד דיסק החיצוני אז?

במקרים אחרים, כאשר הכשלים הם כשלים לוגיים ולא פיסיים, לא נצטרך לשלם מחיר על החלפת חלקים כי לא נגרם שום נזק ממש לחומרה של ההארד דיסק החיצוני. במקרה של כשלים לוגיים, כגון: וירוס כופר ושגיאות קבצים, נשלם רק על זמן העבודה של הטכנאי לצורך שחזור המידע והחזרת המצב לקדמותו.

למידע נוסף ולשאלות אתם מוזמנים ליצור קשר עם מומחי שחזור המידע של דטה קייר.

דילוג לתוכן