שחזור שרתים 

ישנם מספר שרתי בסיס נתונים בארגונים בהם כולם משתמשים, ביניהם נמנים שרת ובו מערך לאחסון מידע בשם RAID ושרת הדואר EXCHANGE. יש חשיבות יקרה מפז למידע בשרתי החברה, אם קורית תקלה בשרת, יכולה להיות לכך השפעה הרת גורל ולא ניתן להמשיך לעבוד. 

אילו מערכות פועלות בשרתים?

SQL היא מערכת לניהול בסיס נתונים. שרת Excange , שרת צד לרשת הדואר בחברה, אחראי על העברת מידע בתוך הארגון ומחוצה לו. הוא תומך באחסון המידע ומספק גישה למידע דרך האינטרנט ומשמש ליצירת תשתית גם ללוחות שנה, ספרי רשימות ועוד.

רייד (RAID) הוא מערך של דיסקים קשיחים שאינם תלויים זה בזה המשפר את מהירות העבודה של השרת ומאחסן מידע. אם נאבד מידע, מערך ה-RAID מאפשר לשחזר אותו בקלות. מערך זה בעל אמינות גבוהה, אבל גם בו לעיתים יש תקלות וצריך מישהו מומחה כדי לשחזר מידע ממנו. לא משנה אם יש כשל פיזי או לוגי בשרת, מערכת ההפעלה לא תופעל בגלל שאחד הדיסקים במערך ה- RAID נפגם או שבקר ה-RAID כשל.  

כיצד מתבצע הליך שחזור מידע ממערך RAID?

כאמור מערך הרייד מאחד את פעילותם של מספר דיסקים קשיחים במקביל והוא בעל מורכבות לוגית גבוהה. בנוסף לתקלה לוגית תיתכן תקלה פיסית באחד הדיסקים או ביותר מאחד.

על כל דיסק נמצאים ראשי קריאה וכתיבה המעבירים מידע בין הדיסק למחשב וחזרה. ראשי הכתיבה וקריאה נמצאים על מספר צלחות מגנטיות ופעולתם צורבת את המידע על הדיסק.

אם יש רעשים מוזרים ייתכן מאד וראשים אלה קרסו או שהדיסקים נשרטו, במקרה כזה כל המערכת מושבתת. 

אם יש תקלה בשרת מומלץ לכבות אותו. אם החלה פעולת בנייה מחדש יש להפסיקה לאלתר. לפני שחזור המידע טכנאי מומחה בודק כל דיסק בנפרד כדי למצוא את הדיסקים התקולים ואז יבצע את השחזור. לאחר איחוד מחדש של פעילות הדיסקים הוא יבדוק את התצורה הלוגית של המערכת השלמה ואת תקינותה.

 

שחזור שרתים עושים אצל מומחים לשחזור מידע – DATA CARE

חברת דאטה קייר מתמחה בשחזור מידע בלבד ובעלת רמת מומחיות גבוהה בטיפול בכל תקלה שגרמה לאובדן מידע כולל טיפול בבעיות בשרתי החברה. כל תקלה שיש בשרת ובו מערך רייד מכל סוג תיפתר במהירות. הטכנאים שלנו מומחים בשחזור מערכי רייד במחשבי PC ומקינטוש, רייד עם מערכתה הפעלה לינוקס ו- MAC OS.

עם ניסיון של למעלה מ-15 שנה, טכנאים מומחים לשחזור מידע משרתים וציוד טכנולוגי מתקדם אנחנו מצליחים קרוב למאה אחוז מהמקרים לשחזר את המידע.

כל המידע של הארגון ועובדיו נמצא בידיים בטוחות ומאובטח על ידי מערכת אבטחה 24/7. פרטיותכם היא בראש סדר העדיפויות שלנו. אם לא הצלחנו לשחזר את המידע, לא תצטרכו לשלם.

דילוג לתוכן