מתמחה בשחזור מערכי RAID MAC

שחזור דיסק קשיח מחיר

שדרוג האחסון שלכם למערך RAID  (Redundant Array of Independent Disks) היא דרך מצוינת לשדרג בדרך לא יקרה את מהירות ראשי הקריאה והכתיבה של הדיסק ו/או להגביר את האמינות של המערכת ולאפשר לה לבצע שחזור יעיל של המידע כאשר קוראת תקלה.

במחשבי MAC ניתן לשדרג את המערך לרייד, אם במחשב שלכם ישנה האפשרות להתקין יותר מהתקן אחד. ההתקן יכול להיות דיסק קשיח (HDD) או לחלופין כונן SSD. בכל אופן, כל כונן שתבחרו רצוי שיהיה זהה בסוגו ובנפחו. עלות כונני SSD  יקר יותר מכונן דיסק קשיח, אך בתמורה לכך אתם מקבלים מהירות גבוהה יותר. מערך רייד הוא למעשה אוסף של כוננים פיסיים, המחוברים יחדיו למערך אחסון אחד גדול ומשופר. במחשבי מאק כמו iMAC  לדוגמא, נעשה שילוב בין שני כוננים שונים: כונן SSD וכונן מכאני קשיח (HDD) .לשילוב מסוג זה קוראים כונן פיוז'ן (Fusion Drive) והוא נועד לשפר את הביצועים, בעלות נמוכה יותר מאשר היינו משתמשים בכונני SSD  בלבד.

שחזור מידע מכונן Fusion Drive  במערכת הפעלה mac os

שחזור מידע ממערכי RAID במערכת הפעלה mac os, בהם נעשה שימוש בכונן מסוג פיוז'ן, דורש הבנה עמוקה וידע מקצועי רב. טכנולוגיה זו ייחודית אך ורק למחשבים של חברת אפל. כפי שהסברנו קודם  לכן, כונן Fusion Drive  זהו מערך של שני דיסקים פיזיים, המשלב אותם מבחינה לוגית. השילוב נעשה מדיסק אחד קטן מסוג SSD , והשני גדול מסוג כונן קשיח SATA.

בכונן ה Fusion Drive במחשבי אפל נעשה שימוש בכונן ה SSD לשמירת זכרון המטמון ((cash, ובדיסק הקשיח המכאני נמצא כל המידע שלנו. במחשבים כמו iMac אשר נעשה שימוש במערך רייד מסוג פיוז'ן, ישנם הרבה כשלים לוגיים וכשלים מכאניים הדורשים שחזור של אותו המידע. אין זה אפשרי לקחת רק דיסק אחד מבין השניים ולשחזר ממנו את המידע, ולמעשה כשנקח כל אחד בנפרד לא נצליח לשחזר שום דבר. האופציה היחידה היא לשחזר את המידע תוך הסתכלות על השני ההתקנים כמכלול אחד. שחזור מידע מכונן Fusion Drive  במערכת הפעלה mac os הוא דבר לא פשוט בכלל וכרוך במורכבות ובזמן עבודה רב. ישנן סיטואציות ספציפיות בהן לא יהיה ניתן לשחזר סוג מערך רייד שכזה.

כמו בכל סוגי ההתקנים, גם בכונן מסוג Fusion Drive , הכשלים הקיימים הם כשלים לוגיים וכשלים פיסיים.

מעבדת DATA CARE  מומחית בשחזור מידע מכונני Fusion Drive

למעבדת DATA CARE נסיון רב בשחזור מידע ממחשבי אפל עם מערכי רייד מסוג Fusion Drive. הטכנאים שלנו מיומנים ומקצועיים בביצוע שחזורים הנובעים מבעיות שונות ויודעים למצוא את שורש הבעיה ולפעול בהתאם.

המעבדה שלנו עומדת בכל הסטנדרטיים הגבוהים ביותר ומותאמת לתנאים בהם יש לפרק את הרכיבים כאשר יש כשל מכאני, שבגינו יש צורך לשחזר את המידע.

ברשותינו התוכנות המתקדמות והחדשניות ביותר לשחזור מידע בעקבות כשלים לוגיים במערכי RAID במחשבי mac.

אם ברשותכם מחשב mac הדורש שחזור מידע, פנו למומחים של DATA CARE  ואנחנו נדאג לכל השאר.