שחזור רייד LINUX במעבדת השחזור מידע hdd

שחזור דיסק קשיח מחיר

מעבדת DATA CARE  משחזרת את כל סוגי הקבצים במערכות ההפעלה השונות של לינוקס

השימוש במערכי רייד לינוקס הוא נפוץ מאוד וניתן לראות אותו במקומות רבים, כגון: בשרתים היכן שמנוהלים אתרי אינטרנט, בשרתים קטנים של חברות קטנות עד גדולות ועוד. ללינוקס קיימות מספר מערכות הפעלה והנפוצה ביותר היא NFS. לינוקס תומכת במערכות קבצים שונות, כגון: ext,XFS,JFS,btrfs ועוד. מעבדת DATA CARE  מתחמה בשחזור כל סוגי הקבצים וכל מערכות ההפעלה השונות של לינוקס, הקיימים במערכי רייד שונים.

שחזור מערכי רייד לינוקס בעקבות כשלים שונים

למרות אמינותו של הרייד, הוא ניחן במורכבות לוגית לא פשוטה והוא בנוי ממספר דיסקים קשיחים. כמו שישנן תקלות בדיסקים קשיחים כך גם ישנן תקלות ברייד. התקלות הקיימות ברייד יכולות לנבוע משני סוגי כשלים עיקריים: כשלים פיסיים/מכאניים של הדיסק הקשיח ו/או כשלים לוגיים של הדיסק הקשיח.

כשלים פיסיים של רייד – אם אתם שומעים רעשים של שחיקה ממערך הרייד, ייתכן וקיימת בעיה מכאנית. הבעיה המכאנית עלולה לנבוע מקריסה משותפת של  ראשי הקריאה והכתיבה במספר דיסקים, מבעיה במנוע או מדיסקים שרוטים. דרושה סביבת עבודה נקייה על מנת לפרק את הדיסקים הקשיחים מהרייד, לתקן את התקלה ולשחזר את הבעיה בצורה הטובה והיעילה ביותר ולהבטיח שכל המידע יישמר.

כשלים לוגיים – ביצוע רצף שגוי של פקודות יכול להביא לגרום לאובדן מידע. כשלים לוגים שונים מבין סוגים שונים של מערכי רייד.

דוגמאות לסוגים שונים של מערכי רייד לינוקס

RAID LEVEL 0 – תצורה בה פועלים מספר דיסקים קשיחים יחדיו על מנת לחלק את העומס. תצורה זו מוגדרת Stripe  (רצועה). במקרה של כשל לוגי יש לאתר את הכונן הבעייתי ולשחזר אותו.

RAID LEVEL 1 – תצורה בה לכל כונן קשיח יש כונן קשיח אשר מגבה אותו ולכן תצורה זו מכונה Mirror  (מראה). כאשר אחד הכוננים מפסיק לפעול כל המערך מפסיק ביחד איתו. במקרה של כשל לוגי יכול להיות מצב שהיה חסר מידע על אחד מהכוננים והמערכת לא התריאה על כך על כך, וכאשר באים לבצע שחזור, יש לשחזר את שני הכוננים לגרסה העדכנית ביותר.

ישנם עוד מערכי רייד שונים אך היה חשוב להמחיש שדרושה חברה בעלת נסיון בשחזור מערכי רייד Linux עם כל סוגי מערכות ההפעלה ומגוון מערכות הקבצים השונים. ברשותינו ידע נרחב על מנת להתמודד עם תקלות לוגיות מסובכות ולשחזר את המידע ברמה של 100%.

חברת DATA CARE  בעלת נסיון של מעל ל 15 שנה בשחזור מערכות RAID  לינוקס בכל סוגי הקבצים השונים אשר קרסו ומסוגלת לפתור את התקלות המורכבות ביותר ולשחזר את המידע היקר לכם בהצלחה.