שחזור מידע מכונן חיצוני

באופן כללי, הדיסק הקשיח משמש לאחסון המידע והנתונים של המחשב, והוא יכול להיות פנימי או חיצוני. כונן חיצוני, או דיסק קשיח החיצוני (external hard disc) הוא אביזר שמשמש לגיבוי קבצים מהמחשב הנייד או הנייח.

במקרים רבים, הכונן החיצוני מכיל מידע יקר ערך, שהופך את הכונן לבעל חשיבות רבה עבור המשתמש. כך למשל, סטודנטים משתמשים בכונן חיצוני לגיבוי עבודות אקדמיות, ועובדי חברה משתמשים באביזר לגיבוי מצגות, קבצי אקסל וקבצים אחרים המשמשים לעבודתם השוטפת. שימוש נפוץ נוסף בכונן חיצוני הוא לשמירת תמונות וסרטונים מטיולים, חופשות ואירועים משפחתיים.

מכאן שאיבוד המידע מההארד דיסק עשוי להיות טרגדיה של ממש, ואף לגרום לנזק מקצועי וכלכלי ולפגיעה סנטימנטלית מצערת. חשוב לזכור שכמו כל אביזר טכני, גם ההארד דיסק החיצוני עשוי להינזק באופן שגורם לאיבוד המידע שמאוחסן בו.

במידה וקורית תקלה או בעיה שכזו, ניתן להתגבר עליה באמצעות שימוש בשירות מקצועי לשחזור מידע מכונן חיצוני.

מהם התקלות הנפוצות שגורמות לאיבוד מידע מכונן חיצוני?

איבוד מידע מכונן חיצוני עשוי להיגרם כתוצאה ממגוון סוגים של בעיות, לרבות:

  • פגיעות פיזיות – כמו מנפילות, מכות ואף שריפה או נפילה למים.
  • תקלות בחומרה – כלומר ברכיבים הפיזיים של ההארד דיסק.
  • פגיעות בתוכנה – כלומר פגיעות לוגיות מתקלות משתמש או ווירוסים ותוכנות עוינות.

מהו שחזור מידע מכונן חיצוני?

כאמור, לעיתים קורות תקלות או טעויות שגורמות להיעלמות של קבצים חשובים מהכונן החיצוני. שחזור מידע מכונן חיצוני הוא תהליך שבו משיגים מחדש את המידע שהיה צפון בהארד דיסק החיצוני ואבד מסיבה כלשהי.

כיצד מתבצע שחזור מידע מכונן חיצוני?

המטרה של שחזור מידע מדיסק חיצוני היא להנגיש ולהשמיש את הקבצים שאבדו או נמחקו בטעות. מדובר בתהליך שכולל שני שלבים:

  • בשלב האבחון – הטכנאי המומחה מזהה את התקלה ומאתר את מקורה. בתהליך האבחון המקצועי בודקים האם התקלה התרחשה בשל בעיה פיזית או לוגית, וניתנת הערכה של סיכויי ההצלחה בהשבת המידע שאבד. בשלב זה תינתן גם הערכת זמנים והצעת מחיר לשחזור.
  • בשלב הטיפול – מתבצע תהליך השחזור עצמו של הדאטה האבודה. הפעולות הטכניות להצלת המידע מההארד דיסק החיצוני משתנות בהתאם לסוג התקלה שגרמה להיעלמות המידע.

איפה אפשר למצוא מעבדה לשחזור מידע מכונן חיצוני?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – מעבדת דאטה קייר מחזיקה בניסיון רב של למעלה מ-15 שנה בטיפול, תיקון ושחזור מידע מהתקנים מכל סוג, לרבות כוננים קשיחים חיצוניים וכרטיסי זיכרון (דיסק און קי).

המעבדה שלנו מצוידת במכשור ובאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לשחזור מידע מכונן חיצוני ומהתקנים בסגנון. בשילוב עם צוות טכנאים מקצועי ומיומן, סיכויי ההצלחה של דאטה קייר בשחזור נתונים מכונן חיצוני עומדת על אחוז נכבד של יותר מ-97%.

דילוג לתוכן