שחזור מידע מדיסק און קי

שחזור דיסק און קי

כמעט לכולם יש דיסק און קי, אבל לא כולם יודעים שאפשר לשחזר מידע ממנו

יש לכם דיסק און קי ונעלם ממנו המידע? אין שום בעיה! לרוב יהיה ניתן לבצע שחזור.

ההתקן הקטן הזה שכולם מכירים, ידוע ברחבי העולם בשם כונן פלאש -Flash Drive. בישראל החליטו משום מה לקרוא לו דיסק און קי, אך אם תבקשו דיסק און קי בארצות הברית למשל, בספק שיבינו אתכם. האמת שהשם שהישראלים נתנו להתקן הזעיר הזה אכן מתאר אותו בצורה הטובה ביותר כי הוא באמת דיסק שאפשר לקחת אותו על צרור מפתחות. יש לנו הישראלים הזכות לכנות את הדיסק און קי כיצד שנרצה, מכיוון שהוא הומצא כאן בישראל על ידי ישראלי. הדיסק און קי מתחבר למחשב באמצעות חיבור USB  ומהירות העברת הנתונים תלויה באם יש לכם לדוגמה USB 2.0 או USB 3.0, גם בכונן וגם במחשב עצמו.

האם ניתן לשחזר מידע מדיסק און קי?

אנחנו שומרים קבצים חשובים ביותר על גבי הדיסק און קי שלנו, למשל כמו תמונות, מסמכים וכו'. מה יקרה אם פתאום נגלה שהקבצים ששמרנו לא נמצאים על הכונן ואנחנו לא יכולים להשתמש בהם? סביר להניח שרובנו הגדול יילחץ מהסיטואציה.

למזלכם, רוב הסיכויים שמעבדה מומחית לשחזור מידע תצליח לשחזר את המידע שהיה על הדיסק און קי להביא אותו למצב שיהיה שמיש עבורכם בדיוק כמו ערב המקרה המצער

אז למה בעצם נמחק המידע מהדיסק און קי?

התשובה מתחלקת לשתיים. ראשית כל, אובדן מידע מדיסק און קי יכול לנבוע מתקלות מכאניות בכונן עצמו, כגון: זעזוע כזה או אחר, לחות, שריפה, רטיבות, חשיפה לטמפרטורה קיצונית וכו'. כאשר קוראת תקלה מכאנית ונוצר מצב שאין לכם גישה למידע שלכם, הביאו את הכונן למעבדת שחזור מידע מקצועית שתוכל לחלץ את המידע האבוד ממנו.

החלק השני של התשובה מתייחס לתקלות מסוג אחר שבגינן המידע מהדיסק און קי יכול להיעלם, והן תקלות לוגיות. המקרה שאתם מכירים הכי טוב זה המקרה בו אתם מוציאים את הדיסק און קי בפזיזות מהמחשב ללא ביצוע הסרה בטוחה של חומרה (נמצא בסרגל הכלים בתחתית המחשב). במקרה כזה, יכולים להיווצר כשלים קבצים ולכם לא תהיה גישה אליהם לאחר מכן. כשלים לוגיים נוספים יכולים להיות בגין ווירוס או שאפילו סתם מחקתם בטעות.

תכניסו את הטיפ הבא טוב טוב לראש שלכם: אם אתם רואים שנמחקו לכם הקבצים מהדיסק און קי, לעולם אבל לעולם אל תוסיפו קבצים חדשים במקומם. הדבר עלול לדרוס לצמיתות את הקבצים שכביכול נעלמו לכם ואז לא יהיה ניתן לשחזרם.

מעבדת דאטה קייר בעלת נסיון רב בשחזור מידע ותשמח לבצע עבורכם בדיקה ראשונית ללא עלות שתגלה מה הבעיה שהדיסק און קי שלכם חווה.