שחזור מחשב נייד

עוד לפני שהתחילה הקורונה לאנשים רבים היה מחשב נייד. בשנה האחרונה הוא הפך למוצר חובה בכל בית ורצוי גם שיהיה לשני ההורים ולכל הילדים. אין כמעט מישהו שלא השתמש בזום השנה למטרה כזו או אחרת. במטרה להתחבר עם כל המשפחה, מטרות חינוכיות, הצטרפות לישיבות עבודה מהבית, סדנאות ועוד.

חוץ מאפליקציית זום יש לנו מידע רב על המחשב: מסמכים, מיילים, תמונות, סרטונים ותכנים רגישים, שייתכן ולא תוכלו למצוא באף מקום אחר. אם זה קרה לכם תדעו שניתן לבצע שחזור מידע למחשב. ישנם מצבים בהם קבצים קריטיים לתפקוד מערכת המחשב נמחקים, גם אותם אפשר לשחזר.

 

מה הסיכוי שיצליחו לבצע שחזור למחשב נייד שלי?

הדבר היחיד שבטוח הוא המוות, אז לא משנה כמה אמין ועמיד המחשב שלכם, מומלץ לגבות את המידע עליו. הילד לא יודע בכלל איך לעשות גיבוי למחשב? שכחתם לעשות גיבוי או עשיתם גיבוי חלקי ואין לכם גישה למידע על המחשב? מומלץ לפנות לחברה שמתמחה בשחזור מחשב נייד ובעלת סיכויי הצלחה גבוהים לבצע לכם שחזור דיסק קשיח

מחזירים את המחשב נייד לחיים

בלי כוונה דרסתם את המידע שיש לכם על המחשב או אם המחשב קרס ואין לכם גישה לקבצים, מעבדה שעוסקת בשחזור מחשב נייד תדע להחזיר אותו לחיים ולשחזר את הקבצים. יש מגוון סוגי שחזור מחשב נייד בהתאם לתקלה, ברמת הרכיב או כשל לוגי, ומבצעים אותם בהתקנים שונים. לדוגמא אפשר לשחזר מידע מדיסק קשיח, כונן קשיח, כונן SSD, כרטיס זיכרון וכרטיס SD, דיסק חיצוני ועוד. 

מחשבים רגישים

המחשב הנייד לעומת הנייח רגיש יותר מבחינה פגיעה פיזית, לכן ייתכן ונפילה, חבטה או נוזל שנשפך עליו יכולים בקלות לשבור או לקלקל חלקים עליהם נשמר מידע. 

אם אחרי נפילה המחשב משמיע רעשים זה אומר שראשי הקריאה על הדיסק קשיח לא מצליחים לקרוא את כל המידע במחשב ועליכם לפנות לאנשי מקצוע לשחזור המחשב נייד.

אם נמחק לכם קובץ, המידע נשמר על הדיסק קשיח עד שלא ייכתב מידע חדש במקומו, לכן ככל שתיקחו את המחשב מהר יותר לתיקון, סיכוי לשחזר את המידע גבוה יותר. אפילו אם הדיסק קשיח שלכם עבר פרמוט וגם אם התקן האחסון נשרף והמצב נראה אבוד, יש מי שיכול להציל לכם את המידע.

למי שצריך שחזור מחשב נייד ועליו מערכת  Linux או Unix תבדקו האם לטכנאים במעבדה יש ניסיון ויכולת לתקן כל סוג תקלה במערכת מורכבת זו. המורכבות שלה נובעת בגלל מספר רב של סוגי הפצות, כגון: ArchLinux,  Debian, Ubuntu, CentOS ועוד. עקב כך במחשבים שונים יש גרסאות שונות, ככל שמכירים את סוג התקלה ואיך לתקן אותה, סיכויי ההצלחה להשיב את המידע שאבד או נחסם גדלים.

המחשב שלי נחטף!

כולם חשופים לוירוס הזה, גם אם שומרים על כל ההנחיות, הוירוס הדיגיטלי. חסמו לכם את המידע על המחשב וקיבלתם דרישה לכופר? חשבתם שזה קורה רק להורים עשירים לילדים חטופים בארה"ב, נכון? חברה שמתמחה בשחזור מידע תדע להתמודד עם התוקפים.

 

דילוג לתוכן