שחזור לכונן קשיח

שחזור דיסק קשיח מחיר

תפקידו של הכונן הקשיח במחשב שלנו הוא לשמור את הזכרון שלנו לטווח ארוך, גם לאחר כיבוי המחשב, בניגוד לזכרון RAM שהוא זכרון של המחשב לטווח הקצר ומהיר יותר. דיסק קשיח נקרא באנגלית Hard Drive/Hard Disk  או בקיצור הנפוץ HDD.  ישנם דיסקים קשיחים אשר נעים במהירויות שונות של 5,400 או 7,000 סל"ד, ובדיסקים קשיחים מתקדמים יותר גם 10,000 ו-15,000 סל"ד. לפני שנבין האם וכיצד ניתן לשחזר דיסק קשיח חשוב שנבין כיצד הוא בנוי ומה יכול לגרום לו לתקלות שבגינן נצטרך לבצע את השחזור.

הכונן הקשיח בנוי מדיסק מתכתי שעליו למעשה נשמרים הנתונים. במרכז הדיסק נמצא מנוע שאחראי לסיבובו. על גבי הדיסק נמצאים ראשי הקריאה והכתיבה הנעים על גבי הדיסק ומונעים באמצעות מנוע אלקטרו מגנטי. ראשי הקריאה וכתיבה אחראים לצריבה של המידע על גבי הדיסק ועל הקריאה של המידע ממנו. בדיסק הקשיח נמצא גם מעגל מודפס המשמש להעברת נתונים מהלוח הלוגי של המחשב לכונן הקשיח עצמו. ישנן מספר סוגי כבלים אשר מחברים את הכונן הקשיח ללוח האם של המחשב, ובינהם: כבל IDE  וכבל SATA  שהוא יותר נפוץ בעת שלנו.

שחזור כונן קשיח בגין מורכבותו המכאנית

כפי שהבנתם הכונן הקשיח מורכב ממספר לא קטן של מרכיבים, מה שמרמז לנו שהוא מועד לתקלות. כאשר ישנה תקלה מכאנית בדיסק הקשיח נצטרך לשחזר ממנו את המידע להעבירו לדיסק קשיח אחר תקין, או שיהיה לבצע תיקון שיפתור את התקלה. תקלה מכאנית נפוצה מאוד בדיסק קשיח הוא "קריסת ראשים" שלמעשה ראשי הקריאה/כתיבה קורסים זה על זה והמנוע האלקטרו מגנטי מנסה להחזיר אותם למסלולם אך כושל במעשה. כשזה קורה סביר להניח שנשמע רעש של חריקה או תקתוק וזה ירמז לנו שיש לנו בעיה בכונן הקשיח. נצטרך במקרה כזהה לנתק את המחשב מהחשמל ולהגיע למעבדה מומחית לשחזור מידע.

קריסת ראשים קוראת בדרך כלל כאשר הכונן הקשיח חווה סוג של זעזוע חיצוני או שישנה תקלה באחד מהרכיבים של הכונן הקשיח.

שחזור כונן קשיח בגין תקלות לוגיות

מעבר לתקלות מכאניות בעקבות מורכבתו הפייזית של הדיסק הקשיח יכולות לקרות תקלות שלאו דווקא קשורות לפן המכאני. לתקלות אחרות ניתן לקרוא תקלות לוגיות ועל פניו נראה כי הכונן הקשיח ייראה תקין לחלוטין. תקלות לוגיות מונות בתוכן תקלות כמו שגיאות בקבצים, ווירוסים, מחיקת מידע בזדון או בשוגג על ידי המשתמש וכל תקלה אחרת הקשורה בתוכנה.

לדאטה קייר אכפת מהמידע שלכם

מעבדת דאטה קייר מתמחה בשחזור מידע מכוננים קשיחים מכל הסוגים ושל כל החברות, כגון:

  • Western Digital
  • TOSHIBA
  • Seagate
  • HGST
  • Tandon
  • ועוד

לטכנאים שלנו נסיון של מעל ל-15 שנה בביצוע שחזורי מידע גם במקרים הקשים והמאתגרים ביותר ואנחנו נשמח לתרום לכם מהנסיון שלנו ולהחזיר את המידע שלכם לחיים