שחזור הארד-דיסק

שחזור דיסק קשיח מחיר

נמחק לכם המידע ואם צריכים שחזור הארד דיסק? בואו נבין למה זה קורה

הארד דיסק הידוע בשמו באנגלית Hard Disk Drive, או בקיצור -HDD, הוא התקן זיכרון קשיח היכול להיות בתוך המחשב או מחוצה לו. ההארד דיסק מכיל עליו כמות נתונים רבה שהם למעשה המידע שלנו שאנחנו שומרים ועושים בו שימוש. כפי שאתם מבינים, ההארד דיסק מכיל עליו מידע, ויכולים להיות מקרים בהם המידע הזה ייפגע ויווצר מצב שנצטרך לבצע שחזור של ההארד דיסק על מנת שנוכל לחזור ולהשתמש באותו המידע.

אז למה בעצם נצטרך שחזור להארד דיסק?

כדי שנבין טוב יותר את הסיבות בגינן נצטרך לבצע במקרה הצורך שחזור להארד דיסק, נתאר בקצרה את המבנה שלו. ההארד דיסק בנוי מדיסק מתכתי שנוגעים בו שני ראשים: אחד קריאה והשני כתיבה. ראשי הריאה והכתיבה צורבים בעצם את המידע שאנו רוצים לשמור על גבי ההארד דיסק, ושולפים אותו כאשר אנחנו רוצים לעשו בו שימוש. ההארד דיסק מסתובב במהירות גבוהה מאוד, של 5,400 או 7,000 סל"ד. במקרים של הארד דיסקים מיוחדים מסוג SCSI , המהירות מגיעה גם ל 10,000 ו-15,000 סל"ד.

לאחר שהבנתם בגדול כיצד ההארד דיסק בנוי ואת הרכיבים שמרכיבים אותו, עכשיו נוכל לתאר לכם תקלה נפוצה בהארד דיסק שנקראת קריסת ראשים. קריסת ראשים בהארד דיסק קוראת כאשר ראשי הקריאה והכתיבה קורסים זה על זה. כאשר קורה זעזוע כמו נפילה פיסית, נפילת כוח חשמל או כל זעזוע אחר, הקריסה יכולה לקרות ואז בקר ההפעלה מנסה להחזיר אותם למקומם. כאשר הבקר מנסה להחזיר את הראשים למקומם נוצר מן רעש של תקתוק/שחיקה שאפשר ממש לשמוע ולהבחין בו. במקרה כזה דבר ראשון שעליכם לעשות הוא לנתק את המחשב מהחשמל ולהגיע למעבדה מומחית לשחזור הארד דיסק.

תקלות מסוג מכאני נוספות שיכולות לגרום לפגיעה במידע בהארד דיסק הן שריפה, קצר חשמלי, רטיבות, לחות ועוד. בכל מקרה שאתם רוצים להשתמש בקבצים שעל המחשב שלכם שמאוחסנים על גבי ההארד דיסק, ואתם מקבלים הודעת שגיאה ואין לכם גישה אליהם, גשו ישר למעבדה לשחזור מידע במהירות האפשרית על מנת שיהיה אפשר להציל את המידע היקר שלכם.

בעיות לוגיות הדורשות שחזור הארד דיסק

מעבר לסיבות המכאניות המתוארות לעיל, שחזור מידע מדיסק קשיח יידרש לעיתים קרובות גם בגין בעיות לוגיות. כשלים לוגיים לדוגמא שבעקבותיהם נחווה בעיות במידע שעל ההארד דיסק הם ווירוסים למינהם (לרבות וירוס כופר), שגיאות במערכת קבצים או אפילו מחיקה בטעות על ידי המשתמש. גם במקרים אלו, עליכם לגשת למעבדה מומחית שתדע מה לעשות כדי להחזיר את המידע שלכם לחיים.

אם המידע שעל גבי ההארד דיסק שלכם נעלם, מעבדת דאטה קייר מזמינה אתכם ואתכן להגיע עם ההארד דיסק שלכם ונבצע עבורכם בדיקת אבחנה ללא עלות. המומחים בדאטה קייר בעלי נסיון רב ויש באמתחתם מאות מקרי הצלחה בשחזורים מכל הסוגים.

אמצעי שחזור תיאור
תוכנות שחזור תוכנות מיועדות לסריקה ושחזור קבצים מהארד דיסק.
שחזור ידני בדיקה ידנית של הארד דיסק וניסיון לשחזר קבצים באופן ידני.
שירותים מקצועיים מעבדות מתמחות בשחזור נתונים מארד דיסקים פגועים.

שחזור הארד דיסק הוא תהליך בו מנסים לשחזר מידע מדיסק קשיח שכשל או נפגע, באמצעות כלים תוכנתיים או פיזיים.

   – לא תמיד. הסיכויים לשחזור מידע תלויים בסוג התקלה ובמידת הנזק לדיסק.

גיבוי הוא פעולה מונעת שבה מגבים מידע לפני שהוא אבד, ושחזור הארד דיסק הוא פעולה מאוחרת שבה מנסים לשחזר מידע לאחר שהוא אבד.

לא, יש הבדלים בין שחזור דיסקים מכניים לבין SSD, וכן בין דיסקים של יצרנים שונים.

 רעשים לא רגילים מהדיסק, האטה בביצועים, הודעות שגיאה בעת הגישה לקבצים או התקנת תוכנות.