שחזור דיסק קשיח במחשב מקבוקל

אני סטודנטית בת 27 באוניברסיטה העברית ירושלים. אני בדיוק בשנה האחרונה שלי בתואר שני בכלכלה פיננסית וכותבת את עבודת התזה שלי. יש לי מחשב מקבוק כבר שנתיים שאני מאוד אוהבת ונהנת ממנו מאוד. שעות על גבי שעות שאני יושבת וכותבת את עבודת התזה שלי ולפעמים מבלה לילות שלמים ללא שינה. לפני שבועיים קרה לי מקרה מבהיל מאוד שאני לא יודעת מה היה קורה אלמלא הייתי מגיעה למעבדת השחזור מידע דאטה קייר.

טעות לשמור את הקבצים רק במקום אחד מבלי לגבות

היה זה יום שישי בערב בו בחרתי להישאר בביתי להמשיך לכתוב את עבודת התזה שלי ולא ללכת לארוחת שישי המשפחתית. השעה הייתה 23:00 בלילה והייתי חייבת כוס קפה כדי להישאר ערה ומרוכזת מספיק בכדי לקרוא ולכתוב. הנחתי את ספל הקפה על השולחן בצמוד למחשב נפלה לי העט על הרצפה. התכופפתי להרי את העט מהרצפה ומבלי לשים לב חבטתי עם המרפק בספל הקפה והוא נשפך על מחשב המקבוק שלי. תוך שניות ספורות המחשב שלי נכבה. חשכו עיניי. חשבתי שכל העבודה שלי של חודש ימים ירדה לטמיון. מרוב טיפשותי לא דאגתי לגבות את העבודה בעוד מקום כמו ענן או התקן אחסון נייד כלשהו אחר וגם לא גיביתי את האיי-קלאוד שלי. שחזור המידע ממחשב המקבוק שלי היה נראה כמו חלום.

בגלל שזה היה יום שישי בלילה ולא היה עם מי לדבר, חיפשתי מידע באינטרנט מה עושים במקרה שכזה. מצאתי מדריך באתר של מעבדת דטה קייר שהנחה אותי לעשות את הפעולות הבאות:

  • להוציא מיד את המחשב מהחשמל
  • להוציא את הסוללה במקרה שאפשר
  • לנתק כל דבר שמחובר למחשב כמו עכבר, מקלדת או כרטיס זכרון
  • לכבות את מחשב המקבוק על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי
  • להניח את המקבוק כמו ספר פתוח כלפי מטה כדי לתת לו להתייבש ולמים שיוכלו לצאת
  • לא להדליק את המחשב ולהגיע בהקדם האפשרי למעבדת דטה קייר שבתל אביב

עשיתי את כל הפעולות שהיו רשומות במדריך של דטה קייר וחיכיתי ליום ראשון כדי להגיע למעבדה. מתוך קריאה נוספת במאמרים באתר דטה קייר הבנתי כי הדיסק הקשיח שלי עשוי להיות ניזוק ועל כן אצטרך לשחזר את המידע ממנו. אני גרה בירושלים ומעבדת דטה קייר בתל אביב אבל אמרתי לעצמי שאסע עד לשם כדי לשחזר המידע מהדיסק הקשיח שלי.

דילוג לתוכן