שחזור דיסק חיצוני מכל תקלה

שחזור מקינטוש

נמחק לכם מידע מהדיסק החיצוני? מעבדת DATA CARE תשחזר אותו עבורכם

כאשר הדיסק הקשיח הפנימי שלנו מתמלא ואנו רואים שאיננו יכולים לאחסן עליו עוד קבצים, קייימות שתי אפשרויות לפנינו: להחליף אותו לדיסק קשיח פנימי בעל קיבולת גדולה יותר או לחילופין להצטייד בדיסק קשיח חיצוני עם נפח אחסון שיספיק לנו.

הקושי והמסובכות בשדרוג הדיסק הקשיח הפנימי, המצריכה יד של בעל מקצוע שתפתח את המחשב ותחליף אותו, מביאה הרבה אנשים דווקא לבחור בקניית דיסק קשיח חיצוני הכרוך בחיבור USB  פשוט למחשב.

שימושים נוספים של דיסק קשיח חיצוני הוא כאשר רוצים לגבות את המידע שלנו על התקן נוסף אשר ישמש אותנו במקרה חירום, ולאו דווקא לשם העבודה השוטפת.

איזה דיסק חיצוני עליכם לשחזר?

קיימות בשוק שתי טכנולוגיות של שעליהן מתבסס אחסון הדיסקים החיצוניים: הראשונה היא דיסק קשיח HDD והשנייה היא דיסק SSD.

הטכנולוגיה הראשונה של הדיסק הקשיח החיצוני עובדת על עקרון של דיסקים מסתובבים ובאמצעות המחט של ראשי הקריאה והכתיבה המידע נצרב על גבי הדיסק המתכתי.

הטכנולוגייה השנייה של הדיסקים החיצוניים מסוג SSD, עובדת על עקרון של שבבי זכרון הבזק (Flash memory) ואינה כוללת חלקים נעים.

נוכח העובדה שבכונן החיצוני SSD  אין חלקים נעים, הופכת אותו לעמיד יותר בפני נפילות, לחסין מרעשים, לצרוך פחות חשמל והכי חשוב להיות יותר מהיר. יתרון המהירות נובע בשל כך בטכנולוגיה של שבבי זכרון לא קיים הצורך של מחט מסתובבת למצוא את המידע הדרוש.

אמנם, לכוננים חיצוניים קשיחים ישנם מספר יתרונות: הראשון מבינהם הוא המחיר הנמוך לעומת ה SSD והשני הוא הקיבולת המקסימלית.

תקלות המצריכות שחזור דיסק חיצוני

בין אם יש לכם דיסק חיצוני קשיח או SSD, קיימות שתי משפחות של תקלות בגינן תצטרכו לבצע שחזור על מנת לשלוף את המידע שנעלם ואינו נגיש יותר.

תקלות מכאניות של בדיסק חיצוני יכולות לנבוע מנפילה, רטיבות, לחות, שריפה, קצר חשמלי ברכיבים האלקטרוניים, קריסת מנוע ועוד. כל אלה יכולים לגרום למידע שלנו להינזק ולא תהיה לנו גישה לפתוח את הקבצים האגורים על הדיסק. דיסק קשיח חיצוני חשוף יותר לתקלות בעת נפילה בגלל החלקים הנעים בתוכו ויכולה להיווצר הרבה פעמים בעיה של קריסת ראשים, שקוראת אשר ראשי הקריאה והכתיבה סוטים ממסלולם ונופלים זה על זה. במקרים של תקלות מכאניות הדיסק הקשיח יש להוציא ישר את הדיסק מהחשמל ולהביא אותו למעבדה המומחית בשחזור.

בשני סוגים הדיסקים החיצוניים יכולים להיות כשלים לוגיים כתוצאה מווירוס לרבות ווירוס כופר, כשל בקבצים, מחיקה של הקבצים בזדון או בשוגג על ידי המשתמש ועוד. בכדי לשחזר דיסק חיצוני לאחר כשל לוגי יש לגשת למעבדה מומחית ואין לנסות לבצע שחזור באמצעות מדריכים מהאינטרנט.

חשוב מאוד, כאשר אתם רואים כי הקבצים שלכם אינם נפתחים, הוציאו מיד את הדיסק החיצוני מן החשמל. לאחר מכן, עליכם ללכת ישר למעבדה המומחית לשחזור מידע.

תקלות המצריכות שחזור דיסק חיצוני

מעבדת דאטה קייר מתמחה בשחזור קבצים מכל הסוגים ומכל התקני האחסון, עם אחוזי הצלחה גבוהים ופועלת מעל ל 15 שנים בתחום. אנו עובדים עם משרדי ממשלה, לקוחות עסקיים ופרטיים ונותנים שירות אדיב, מהיר ומקצועי.

אנו עושים אבחון ראשוני ללא עלות וישנה אפשרות למשלוחים לכל חלקי הארץ.