מה עושים כאשר הדיסק און קי נמחק?

נעלמו לכם קבצים מהדיסק און קי? אל תבהלו וגשו לדאטה קייר – מעבדה המתמחה בשחזור קבצים

עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם עושים שימוש בהמצאה הישראלית הנפלאה אשר שינתה הרגלים רבים באחסון המידע. הדיסק און קי, באנגלית Flash Drive, הוא התקן אחסון קומפקטי בגודל מפתח אשר על גביו ניתן לאחסן כמות גדולה של נתונים. הדיסק און קי שנקרא בעברית שחה "החסן נייד" עובד על עקרון זכרון הבזק (זכרון בלתי נדיף) אשר שומר על הנתונים שעל ההתקן ללא צורך בחיבור למקור חשמל. ההתקן מתחבר למחשב או לכל מכשיר אחר באמצעות חיבור USB  פשוט והוא קל מאוד לשימוש. לא מן הנמנע, וכמו בכל התקן זכרון אחר, הקבצים שעל גבי הדיסק און קי יכולים להמחק משלל סיבות רבות ונצטרך לשחזר אותם.

האם ניתן לשחזר דיסק און קי שנמחק?

כאשר הקבצים שלנו נמחקים מהדיסק און קי, לא ניתן לראותם על גבי ההתקן ולא לפתוח אותם יותר. אולם בפועל, מאחורי הקלעים נתוני הקבצים שנמחקו עדיין נמצאים על גבי ההתקן, ועל מנת לשלוף אותם בחזרה עד למצב שיהיו נגישים למשתמש, נדרשיים אמצעי שחזור מתקדמים. קיימות כיום תוכנות רבות שניתנות להורדה, אשר מטרתן היא לשחזר קבצים שנמחקו מדיסק און קי. למרות שתוכנות אלו מציגות את עצמן כקלות לשימוש, משתמשים רבים לא מיומנים גורמים נזק בלתי הפיך למידע שלהם, ובמקום לשחזר אותו הם גורמים למצב של אבדון. לכן, במקרה שהקבצים נמחקים מהדיסק און קי, יש לגשת למעבדות מיוחדות המתמחות בשחזור מידע. קרוב לוודאי שהמידע שלכם המאוחסן על ההתקן מכיל קבצים חשובים מאוד, כגון: מסמכים, מצגות, תמונות, אשר אתם לא רוצים לאבד. קחו בחשבון, כאשר מנסים לשחזר קבצים מדיסק און קי שנמחק, ללא הידע המקצועי הדרוש והתהליך נכשל, ככה סיכויי השחזור יורדים.

למה הדיסק און קי נמחק?

כאשר אנו מכניסים את הדיסק און קי למחשב אך הקבצים שהיו עליו אינם מופעים יותר, זה אומר שהמחשב אינו מצליח לקרוא את ההתקן. יכולות להיות לכך סיבות רבות והן מחלקות לשתי קטגוריות, שהן: כשלים מכאניים בדיסק און קי וכשלים לוגיים בדיסק און קי. יכול להיות מצב שהדיסק און קי נמחק בגלל סיבות פיסיות הקשורות בחבלה לדיסק און קי, שריפה, רטיבות, קצר ברכיבים האלקטרוניים ועוד. בשל הסיבות הללו המחשב לא מצליח לקרוא את הנתונים שעל הדיסק ולנו אין גישה אליהם. מצב אפשרי שני הוא כשל לוגי בדיסק און קי שבגינו הקבצים שעל גבי הדיסק און קי נמחקו. כשל לוגי יכול לנבוע משגיאות בקבצים שגורמות להקבצים לא להיקרא, ווירוס לרבות ווירוס כופר אשר הצפין את הקבצים, טעות בשוגג של המשתמש שגרמה למחיקה של הקבצים ועוד. שחזור דיסק און קי

מה לעשות שהדיסק און קי נמחק?

דבר ראשון, אם נמחקו לכם קבצים מהדיסק און קי, חדלו להשתמש בו באותו הרגע ואל תנסו להוסיף עליו קבצים נוספים. הדבר עלול לגרום לדריסת המידע הקיים ולנזק בלתי הפיך. השלב הבא הוא לפנות למעבדה מומחית לשחזור קבצים שתעשה לכם שחזור קבצים מקצועי ותשלוף את המידע שנמחק מהדיסק און קי. למעבדת דאטה קייר נסיון של מעל ל-15 שנה בשחזור קבצים מכל סוגי ההתקנים, כגון: דיסק און קי, כונן קשיח (הארד דיסק), כונן SSD, כרטיס SD, מערכות רייד מורכבות ועוד. המומחים של דתא קייר משתמשים בכלים המתקדמים ביותר ובתוכנות שחזור החדשניות ביותר. בזכות הנסיון המקצועי והמקרים הרבים שפתרנו, אנו משיגים את התוצאות המקסימליות בשחזור מוצלח של דיסק און קי שנמחק.

מומלץ במקרה זה לפנות למעבדת שחזור מידע

בהחלט כן, מומלץ לפנות למעבדת שחזור מידע.

מומלץ לפנות למעבדת שחזור מידע בעלת ניסיון רב וציוד מתאים. כמו כן, חשוב לבדוק שיש למעבדה היסטוריה של הצלחה בנושא שחזור מידע.

לא, משום שתקלות בנושא שחזור מידע דורשות מומחיות ייחודית.