מעבדת שחזור מידע

שחזור מידע מדיסק קשיח

בעולם שבו כל נתון וכל דאטה נמצא על כוננים ומדיות שונות, שחזור מידע היא רק עניין של זמן. כתלות  בסוג המדיה ובאריכטקורה שלה, שחזור של מידע היא פעולה שצריך לדעת איך לבצע ולכל אחת שיטות שונות משלה. המטרה היא להימנע לשחזר מידע שאבד, או מידע לא נגיש שנרשם או שוכפל בתוך הכונן, . הדיסק און קי או כל מדיית אחסון, עם דגש על המדיות הבאות:

שחזור מידע לכונן או דיסק קשיח

הכונן הקשיח הוא ליבת המידע של כל מחשב באשר הוא. הכונן הקשיח מאחסן בתוכו מידע בעל ערך ונתונים שאנו זקוקים להם, לפעמים כמו חמצן.

כונן הכונן הקשיח מכיל את הדאטה שלנו ובעיקר הדיסק הקשיח האנלוגי, נוטה לסבול ממספר תקלות נפוצות ברכיבים שונים. הקריאה, הכתיבה, השכתוב כולם נתונים לנזקים לאורך זמן, להאטות ולתקלות   מכניות שונות.

מה קורה כשלפתע מאבדים גישה למידע או את המידע כולו?

התרחיש הוא כזה. יום אחד קמים בבוקר, פותחים את המחשב ומגלים שיש איזו הודעת שגיאה מוזרה שלא צפינו, ועכשיו מערכת ההפעלה לא עולה.

המידע לא מזוהה ע"י המחשב ולא יעזור מה שנעשה, המחשב לא יודע איך להמשיך מנקודה זו והלאה.

לעיתים נשמע קולות נקישה מוזרים בכל הפעלה שמעידים על בעיה לא מוסברת לפעמים יוצג המידע באופן חלקי ונראה שהושחת מידע נוסף על כך,עוד הרבה מאוד תרחישים אחרים עשויים להיגרם כתוצאה מאיבוד מידע פתאומי.

ולא צפוי שעשוי להגירם בכל עת.

מה גורם לתופעת הנקישות על הכונן הקשיח

בכוננים קשיחים יש הרבה חלקים מכניים נעים. אם תפיל את הכונן והוא מתחיל להשמיע נקישות, ההסתברות לתקלת שבר גבוהה מאוד. אבל אפילו כונן רגיל העובד תקין בטמפרטורה אידיאלית יכול להיכשל.
בעיות יכולות להופיע בכל חלק מהכונן הקשיח:
● קריאת הראשים;
● ציר;
מסבים;
● ראשים מגנטיים;
ברגע שאתה שומע צליל לא אופייני המגיע מהכונן הקשיח, צריך לחשוב על שמירת נתונים למדיה חיצונית. זה יכול להיות כונני פלאש, ענן, כונןים, Dropbox, הכוללת את כל מה שנמצא בהישג יד. זה הכרחי, מכיוון שהכונן יכול סוף סוף להתפרק בכל עת, שלאחריו יהיה קשה לשחזר את הנתונים שאבדו.
אם המחשב כבר הפסיק לקרוא את הכונן, עדיף להציג אותו למומחים, מבלי לנסות לעשות משהו בעצמם. תוכניות שמבטיחות לעזור להחזיר ולאחסן נתונים ברוב המקרים מחמירות את המצב. לחיצה היא סימפטום של נזק פיזי לכונן, וכשמנסים לקרוא מידע, משטח הצלחות עלול לסבול ואז יהיה קשה למקצוענים לשחזר את הנתונים.
כמובן שמצבים יכולים להיות שונים, כך שלעתים לא הכונן עצמו אשם בלחיצות הקשיח בכונן הקשיח, אלא באספקת חשמל באיכות ירודה. כדי לאמת זאת, עליך לחבר את הכונן למחשב עובד בדיוק.

שחזור נתונים לכונן קשיח – האם אפשרי

האם ניתן לשחזר נתונים אם הכונן הקשיח משמיע נקישות?

אם הכונן הקשיח החיצוני או הפנימי כבר לא מופעל, אינו מזוהה ומשמיע נקישות, ויש עליו נתונים חשובים, עדיף לשלוח אותו מייד לאבחון למומחים לשחזור נתונים.
לפי הצלילים והקליקים האופייניים, תלוי בסדרה ובדגם של הכונן, לפעמים ניתן אפילו לאבחן מה בדיוק נשבר. אבל עדיף ואמין יותר לתת לכונן אבחון בחינם.
אם יש נתונים בעלי ערך, בהחלט אין צורך להקפיא את הכונן, לנסות תוכנה אחרת ויתרה מכך, לפתוח את הכונן בעצמך. עלינו להיות זהירים ולחשוב על העברת נתונים כבר כאשר הכונן מתחיל להשמיע קולות מוזרים בפעם הראשונה. במקרה זה לא כדאי להתעכב בעת הפנייה למומחים, כדי לא לגרום להתרסקות מלאה בהמשך.

שחזור כונן קשיח עושים רק אצל המומחים לדבר

היום כבר ברור שלפתוח בעצמכם הכונן הקשיח עשויה לגרום ליותר נזק מתועלת. מכאן שלפני שאתם מנסים לפתור בעיות מכניקה עדינה כדאי מאוד להסתייע במומחה שמכיר ונחשף לבעיות אלה פעם אחר פעם.

במקום לקחת את הסיכון ואת האחריות תנו לטכנאי מומחה לחוות דעה ולספק לכם שירות מהיר ועם חיוך. כך תוכלו  לחסוך מעצמכם זמן רב ולמנוע אובדן מוחלט של כל המידע שהיה יכול להמנע בקלות בידי הטכנאי המיומן.

שחזור נתונים מכונן רייד

כולנו מכירים את הכונן הקשיח, או הדיסק הקשיח, אבל מי מאיתנו באמת שמע על כונן בשם רייד? הסיבה לכך נעוצה בהרכב ובייעוד הייחודיים לכונן זה במערכות מחשב.

כונן רייד הוא בעצם מערך כוננים קשיחים המאפשרים אחסון מתקדם ומתקשרים בינם לבין עצמם, באמצעות שיטת אחסון פשוטה, לוגית ויעילה. הדבר נעשה באמצעות שירשור הדיסקים שלהם במגוון ,ושימוש בטכניקות שונות החל מהעתקה, איזון בזוגות וחלוקת עומסי נתונים ותיוג מחוכם.

שחזור רייד PC, שחזור רייד MAC OS, שחזור רייד LINUX

האם ניתן לשחזר לבד?

יש המון תוכנות חינמיות וגם בתשלום המאפשרים לשחזר ברמת תוכנה. חשוב להבין! באמצעות התוכנות הנ"ל ניתן לשחזר רק  כאשר כונן רייד PC תקין. במידה וכונן הרייד PC מקולקל או מקולקל חלקית, אסור לנסות לשחזר לבד.  שיחזור כזה עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך ולמחיקת החומר לנצח.

מהרבה בחינות, כדאי להפקיד את כונן הרייד PC שלכם בידיים המתאימות בכל תקלה, ובעיקר בתקלת שיחזור מידע כדי לשמור, להגן ולתחזק כל ביט וביט של מידע עדין המאוכסן אצלכם.

עקב כל השיטות שצוינו כאן, שחזור נתונים מכונן רייד הוא משימה לא פשוטה ואף מורכבת הכוללת הבנה בתצורת הרייד  של החומרה. הבנה של שיטת המידע והתאמה אליה בצורה שתשמר את הנתונים כמו שצריך ולא תפגע בהם, בכללם:.

  • נפח וסוג כונן רייד .
  • סוג תקלה.
  • רמת המורכבות של העבודה.
  • כמה דחוף צריך לבצע שחזור.

שחזור כרטיס זיכרון וכרטיס SD

כרטיס זיכרון הוא רכיב אחסון מידע חשוב בכל מחשב או התקן באשר הוא. כרטיס זיכרון מאחסן בתוכו מידע בעל ערך ונתונים שאנו זקוקים להם, כמו תמונות, קול, או אפליקציות לגיבוי או להפעלה.

 כרטיס זיכרון הכרטיס מרחיב את הזיכרון בהתקן ושומר בתוכו את הדאטה שלנו ובעיקר, נוטה לסבול ממספר תקלות נפוצות ברכיבים שונים. פעולות הקריאה, הכתיבה, השכתוב כולם נתונים לנזקים לאורך זמן, להאטות ולתקלות שונות

מה קורה כשיש כרטיס זיכרון שלא מתפקד?

התרחיש הוא כזה.דמיינו שאתם, מחברים את כרטיס הזיכרון ומגלים שאין לכם אפשרות לצפות בקבצים. במקום זאת מופיעה איזו הודעת שגיאה מוזרה שלא צפינו ועכשיו הקבצים לא מזוהים ואין גישה אליהם.

המידע לא מזוהה ע"י המחשב ולא יעזור מה שנעשה, המחשב לא יודע איך להמשיך מנקודה זו והלאה.

לעיתים נראה כאילו אין שום קבצים והכרטיס אינו קריא מה שמעיד על בעיה לא ברורה לפעמים יוצג המידע באופן חלקי ונראה שהושחת מידע נוסף על כך,עוד הרבה מאוד תרחישים אחרים עשויים להיגרם כתוצאה מאיבוד מידע פתאומי.

ולא צפוי שעשוי להיגרם בכל עת.

תקלות נפוצות בכרטיס זיכרון

כל כרטיס זיכרון הוא פיסת אחסון מידע עדינה שיכולה להיגרם בה תקלה.  לפעמים האטה, קבצים שהושחתו, מערכת קבצים שהושחתה, לעיתים הוא פשוט בתצורה מוגנת מכתיבה ולעתים פשוט תקול.

מה גורם לתופעת חוסר קריאות בכרטיס זיכרון

בכרטיס זיכרון יש הרבה סוגי כרטיסי זיכרון שונים. אם נכניס את הכרטיס והוא כותב או קורא, ההסתברות לתקלת שבר גבוהה מאוד. אבל אפילו כרטיס זיכרון רגיל העובד תקין בטמפרטורה אידיאלית יכול להיכשל.
בעיות יכולות להופיע בכל סוג זיכרון בתוך כרטיס הזיכרון:


 ו -RAM SRAMזיכרון

ROMזיכרון

זיכרון MOS


ברגע שאתה רואה שאין זיהוי אופייני המגיע מכרטיס זיכרון, צריך לחשוב על שמירת נתונים למדיה חיצונית. זה יכול להיות הכוללת את כל מה שנמצא בהישג יד. זה הכרחי, מכיוון שהכרטיס יכול סוף סוף להתפרק בכל עת, שלאחריו יהיה קשה לשחזר את הנתונים שאבדו.
אם המחשב כבר הפסיק לקרוא את הכרטיס, עדיף להציג אותו למומחים, מבלי לנסות לעשות משהו בעצמם. תוכניות שמבטיחות לעזור להחזיר ולאחסן נתונים ברוב המקרים מחמירות את המצב. חבטה או פגם בגוף הכרטיס הוא סימפטום של נזק פיזי לכרטיס, וכשמנסים לקרוא מידע, משטח הצלחות עלול לסבול ואז יהיה קשה למקצוענים לשחזר את הנתונים.
כמובן שמצבים יכולים להיות שונים, כך שלעתים לא הכרטיס עצמו אשם בלחיצות הקשיח בכונן הקשיח, אלא באספקת חשמל באיכות ירודה. כדי לאמת זאת, עליך לחבר את הכרטיס למחשב עובד בדיוק.

שחזור נתונים לכרטיס זיכרון – האם אפשרי?

במצב בו איבדנו נתונים והנתונים לא זמינים עבורינו, יש צורך בתהליך שחזור מקיף.

אם כרטיס זיכרון , אינו מזוהה ולא מציג או מעביר מידע, ויש עליו נתונים חשובים, עדיף לשלוח אותו מייד לאבחון

המחיר של עבודת שחזור מידע תלוי בפרמטרים רבים, כגון: אופי התקלה, כמות שעות העבודה הנדרשת ועוד.

.

מעבדת דטה קייר מספקת שירותי שחזור מידע ל: דיסק קשיח, דיסק און קי, מכשירים סלולרים ועוד.

מומלץ לבצע שחזור מידע במעבדה העוסקת בתחום ויש לה את הניסיון והציוד המתאים. כך יגדלו סיכוי ההצלחה של שחזור המידע

חשוב לבדוק שמדובר במעבדה בעלת הניסיון המתאים ויש לה את המכשור המתאים. רק כך יגדלו סיכוי ההצלחה.