מחיר לשחזור דיסק קשיח PC

למדו ממה יהיה מורכב המחיר לשחזור

הדיסק הקשיח שבתוך מחשב ה- PC שלכם, נקרא גם כונן קשיח, ובאנגלית Hard Disk Drive. דיסק קשיח יכול להיות פנימי בתוך המחשב ויש גם כאלה המשמשים כהתקני זכרון חיצוניים. לפני שנדבר על עניין המחיר, חשוב מאוד שתבינו ממה מורכב הדיסק הקשיח כדי שתוכלו לדמיין טוב יותר את אופן פעולתו. הדיסק הקשיח מורכב מדיסק מתכתי שעליו נמצאים ראשי קריאה וכתיבה, אשר נוגעים בדיסק בעזרת ראש מחט. ראשי הקריאה והכתיבה הם אלו הצורבים את המידע על גבי הדיסק וגם אחראיים לקריאתו כאשר המשתמש מורה למחשב לפתוח ולהציג קובץ מסוים. הדיסק המתכתי מסתובב גם הוא ויכול להגיע למהירות של 15,000 סל"ד, כאשר הסטנדרט הוא 5,400 או 7,000 סל"ד, תלוי בסוג הדיסק. רכיב נוסף הקשור למכלול הדיסק הקשיח הוא הבקר שאחראי על הכוח המפעיל את כל הרכיבים.

מה מחיר שחזור דיסק קשיח PC מתקתק?

לפני שנעסוק במחיר של שחזור דיסק קשיח מתקתק, רצוי שנבין את המושג לעומק. ראשי הקריאה והכתיבה שזזים על הדיסק הקשיח, נעים בלוגיקה מסוימת ומוכתבת. כאשר דיסק קשיח PC  חוטף זעזוע, הלוגיקה הזו בה נעים ראשי הקריאה והכתיבה מופרת והדיסק לא עובד כראוי. בקר הדיסק הקשיח, שגם אותו הזכרנו קודם, מזהה שמשהו לא פועל קשורה ומנסה בכוח להחזיר את ראשי הקריאה/כתיבה למסלול ולקצב הנכונים. כאשר הבקר לא מצליח, והראשים לא מנסים לחזור למקומם ללא הצלחה, נוצר רעש של תקתוק ושחיקה. ניתן לשמוע זאת היטב כאשר הדיסק הקשיח מתקתק ותדעו ישר שזה הוא המקרה. יש המכנים את המקרה הזה כ"קריסת ראשים" כי הראשים קורסים זה על זה.

במקרה כזה יהיה עליכם להוציא את המחשב מהחשמל ולהביא אותו איך שהוא למעבדה מומחית לשחזור מידע. המחיר שתשלמו על השחזור יהיה תלוי באם ניתן לתקן את הדיסק הקשיח או שיהיה צריך להחליפו אחד חדש. מה שיקבע את המחיר הם חלקי החילוף בהם ישתמשו הטכנאים וגם זמן העבודה שלהם. מעבדת דטה קייר מתמחה בשחזור מידע של דיסקים קשיחים, עם נסיון רב שנים ואחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

מחיר שחזור דיסק קשיח PC בעקבות כשל לוגי

אם במקרה של הדיסק הקשיח המתקתק הבעיה שגרמה לאובדן מידע הייתה בעקבות כשל פיסי של הדיסק, חשוב שתכירו כי ישנם כשלים לוגיים שלא נראים ונשמעים מהדיסק. כשל לוגי הוא קשור בתוכנה ויכול לבוא לידי ביטוי כווירוס, כשל במערכות קבצים, פירמוט, מחיקת מידע בטעות וכו'. במקרים של כשלים לוגיים, מחיר שחזור הדיסק הקשיח יהיה תלוי בזמן העבוד של הטכנאי.

כאשר תגיעו למעבדת דאטה קייר, תקבלו אבחון ללא עלות למען מציאת הכשל שגרם לדיסק הקשיח שלכם.

דילוג לתוכן