אבד לכם המידע מהדיסק הקשיח ואתם צריכים לשחזר אותו? כיצד נקבע המחיר לכך

כל מקרה ומקרה של שחזור מידע הוא שונה, ולכן המחיר של שחזור מידע יכול להשתנות בצורה דרסטית, תלוי בפתרון הנחוץ לבעיה. הגודל של הדיסק הקשיח והחומרה של הנזק, קשורים באופן ישיר לכמות העבודה שתידרש על מנת לחלץ את המידע שאבד.

כאשר מדובר בדיסק קשיח, המחיר ייקבע לפי אופי התקלה

לדוגמא, במקרה שנדרש תיקון של דיסק קשיח מתקתק, יידרש הטכנאי להחליף את ראשי הקריאה/כתיבה של הדיסק הקשיח בכדי להציל את המידע שבפנים. במקרה אחר יצטרכו גם להחליף את ראשי הקריאה/כתיבה וגם את הקושחה של הדיסק הקשיח. במקרים יותר קיצוניים תידרש החלפה של חלקים רבים ובנוסף צחצוח של הצלחת המתכתית של הדיסק הקשיח על מנת שיהיה אפשרי להפעיל את הדיסק ולשלוף ממנו את המידע.

במקרים אחרים לגמרי, שהבעיה היא בעיה לוגית ומכיוון שהבעיה היא בכלל לא קשורה בקושחה (פיסית), לא יידרש כלל פירוק של הדיסק הקשיח והחלפת חלקים. כשלים לוגיים בדיסק קשיח יכולים לנבוע מווירוסים, שגיאות בקבצים או אפילו אם המשתמש מחק בזדון או בשוגג את המידע שעל הדיסק. במקרים כאלו הטכנאי יצטרך להציל את המידע שאבד באמצעות תוכנות מתקדמות וחדשניות המיועדות לפענוח כשלים, תיקון קבצים ושחרור מווירוסים.

בדיוק מהסיבה הזו, שישנם כל כך הרבה סוגי מקרים וכל אחד דורש מאמץ וזמן עבודה שונים, מעבדת דאטה קייר (Data Care) מזמינה את לקוחותיה שצריכים לשחזר את הדיסק הקשיח, לבדיקת אבחון ללא עלות. לאחר שנעשה את הבדיקה לדיסק הקשיח שלכם, נוכל העריך את המחיר של התיקון.

האם לגבות מחיר לפי ג'יגה בייט זה דבר הגיוני?

לאנשים מסוימים, תמחור של שחזור דיסק קשיח לפי כמות הג'יגה בייט (זכרון) שיש לו ייראה דבר הגיוני ביותר. יש הרבה מוצרים בעולם המחשבים והטכנולוגיה אשר מתומחרים לפי כמות הזכרון שמכילים, כגון: אחסון בענן, גודל זכרון בסמארטפון, גודל פס האינטרנט בבית ועוד.

כאשר מדובר בשחזור מידע של דיסק קשיח, המחיר לא יכול תלוי בכמות הג'יגה בייט שמכיל. הסיבה היא מאוד פשוטה: שחזור של דיסק קשיח בעל נפח של 50 ג'יגה ושחזור של דיסק קשיח בעל נפח של 1000 ג'יגה בייט, יכול לקחת בדיוק אותו זמן לטכנאי במידה והכשל המכאני/לוגי שלהם זהה. לכן, המחיר של שחזור דיסק קשיח לא יהיה תלוי בנפח הזכרון שלו, אלא בסוג הכשל שהוא חווה וכמות העבודה שצריך להשקיע על מנת להביא אותו למצב שיהיה כשיר לחילוץ המידע ממנו.

המחיר של שחזור דיסק קשיח אינו אחיד

בדיוק מאותן הסיבות שקראתם במאמר זה, פשוט מאוד להבין מדוע שחזור דיסק קשיח במעבדה מקצועית הוא לא בעל תעריף קבוע לכל סוגי השחזורים.

מעבדת דאטה קייר מזמינה אתכם לבצע בדיקת אבחון ללא עלות, כדי שתדעו כמה יעלה לכם בדיוק לשחזר את הדיסק הקשיח שלכם. מלבד לשירות והמקצועיות, אנו מבטיחים לכם שאנחנו נהיה האטרקטיביים ביותר גם במחיר.

דילוג לתוכן