כל מה שרציתם לדעת על המחיר של שחזור דיסק און קי וכיצד הוא נקבע

אין אחד כמעט שלא אוהב את ההתקן זכרון הנייד, הזעיר והנוח כל כך שנקרא דיסק און קי. ההתקן נהיה פופולרי בזכות גודלו הזעיר שיכול להכיל עליו כמות זכרון גדולה. למעשה, עם השנים אנו עדים להתקני זכרון מסוג דיסק און קי בנפחים הולכים וגדלים. למרות כל היתרונות שלו, הדיסק און קי כמו כל התקן זכרון אחר חשוף לפגיעות שעלולות להוביל לאובדן מידע.

מחיר שחזור הדיסק און קי הוא לא תעריף קבוע

המחיר לתיקון דיסק און קי אינו יכול להיות תעריף קבוע לכל לקוח שמגיע מכיוון שישנן תקלות רבות שבגינן יידרש השחזור. כל תקלה ותקלה תטופל באופן שונה, משך העבודה יהיה אחר ושימוש בחלקי חילוף יהיה לפי סוג התקלה. בין התקלות שבגינן יידרש שחזור לדיסק און קי, ניתן למנות:

  • חיבור USB מכופף או תלוש
  • קצר במעגל המודפס
  • אובדן מידע בעקבות ווירוס
  • נזקי סביבה קיצוניים: מים, לחות, שריפה
  • מחיקת מידע על ידי המשתמש
  • שליפת דיסק און קי במהירות ובאופו לא מבוקר מהמחשב

שתי התקלות הנפוצות ביותר הן השתיים הראשונות ברשימה. במעבדת דאטה קייר אנו עדים לרוב המוחלט של הלקוחות שמגיעים לשחזר מידע מהדיסק און קי שלהם בעקבות חיבור USB  שנשבר או בגלל שקרה קצר חשמלי במעגל המודפס וזכרון ההבזק ניזוק.

במקרה הראשון, כאשר חיבור ה USB נתלש או מתכופף, הוא סוחב איתו גם את הכבל שמחבר אותו למעגל המודפס וקורע גם אותו. לכן, על הטכנאי יהיה להלחים את הכבל שנקרע, לתקן את חיבור ה USB  או להחליף בחדש, ורק לבסוף לשלוף את המידע מהדיסק און קי. פעולה זה יחסית ארוכה והמחיר ייקבע לפי זמן העבודה של הטכנאי וחלקי החילוף בהם הוא ישתמש.

המקרה השני של קצר במעגל המודפס הוא פשוט במעט מהמקרה הראשון. כאשר זה קורה, יצטרך הטכנאי לשלוף את זכרון ההבזק שנמצא על המעגל המודפס ולקרוא אותו באמצעות קורא כרטיסים. זמן העבודה פה יהיה קצר יותר מהדוגמא הראשונה ולכן המחיר בגין שחזור הדיסק און קי בעקבות תקלה שכזו, יהיה זול יותר.

המחיר של שחזור הדיסק און קי לא תלוי בגודל הזכרון שלו

וודאי אתם חושבים על פתרונות טכנולוגיים נוספים שהמחיר שלהם עולה בקו ישר כאשר כמות הג'יגה בייט עולה. דוגמאות למקרים כאלו נמצאות בנפח זכרון שיש לכם בענן, לגודל הזכרון בטלפון הנייד שלכם וברוחב הפס באינטרנט הביתי.

במקרה של שחזור דיסק און קי אין זה משנה מה הוא נפח הזכרון מכיוון שאם יקח שני כונני דיסק און קי עם נפחי זכרון שונים, מה שיקבע את המחיר יהיה סוג התקלה וגודל הזכרון לא ישפיע על אופן התיקון.

בדיוק מהסיבה שמחיר שחזור דיסק און קי נקבע על ידי מספר פרטמרים שונים, מעבדת דאטה קייר מזמינה אתכם להגיע אלינו לבדיקת אבחון ללא עלות ואנו נוכל להגיד לכם את מחיר השחזור לדיסק און קי שלכם לפי הבעיות שנאבחן בו.

דילוג לתוכן