שחזור הארד-דיסק

שחזור מידע מדיסק קשיח

דיסק קשיח מתקתק – מה גורם לזה והאם זה בר תיקון?

כונן קשיח או בשמו הנוסף דיסק קשיח או הארדיסק כנראה החלק החשוב ביותר של , המחשב. שם נמצאים כל המסמכים היקרים שלך, תמונות, קבצי מוסיקה, קטעי וידאו, כל אלו מאוחסנים במחשב. לכן כאשר אתה שומע קולות נקישה או תקתוק מוזרים מגיעים  מהכונן הקשיח שלך, זאת סיבה טובה לדאגה לגבי כל מידע בעל ערך המאוכסן שם. יש לזה אפילו שם – נקישת המוות. איך שלא יקראו לזה, זה ממש לא סימן טוב, וסביר להניח  שאם הדיסק כרגע עובד, ממש בקרוב מאוד הוא יפסיק לעבוד. זה הזמן לגבות את כל החומר בדיסק. אם כבר מאוחר מדי ולא ניתן לגשת למידע, המעבדה שלנו תשמח להוציא את החומר עבורכם.

אז למה כונן קשיח מתקתק?

כדי להבין מדוע כונן קשיח עושה רעש לחיצה, אתה צריך להבין דיסק קריאה / כתיבה הראש. הראש קריאה / כתיבה מרחף מעל לוחות של הכונן הקשיח, ובמהירות סורק על מגש או הוספת נתונים על מגש או קריאה ממנו. במידה והנזק נעשה למגשים, כגון התרסקות ראש (ראש הקריאה / כתיבה בא במגע עם המגשים, פוגע בהם), ראש הקריאה / כתיבה אינו מסוגל לבצע את משימותיו. זה גורם לו לחזור למצב המקורי ולנסות לאתר את המיקום הנכון על platters שוב – הכל בתהליך מהיר מאוד. מדי פעם, הראש קריאה / כתיבה יגיע לסוף של מגש ופגע לעצור, וכתוצאה מכך צליל קליק נשמע שאנחנו מכירים.

מה אתה לא צריך לעשות?

בעוד שאינו פועל ו הקשה על הכונן הקשיח הוא מעצבן, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לוודא שאתה לא עושה שום דבר שעשוי להפוך שחזור נתונים בלתי אפשרי, אפילו עבור מקצועי. יש כמה דברים שאתה לא צריך לעשות בעצמך, ואתה צריך לעזוב עד מקצועי שחזור נתונים. יש גם כמה דברים שאף אחד לא צריך לעשות בזמן שניסה לשחזר נתונים מכונן קשיח.

בעצמך

החלפת לוחות הבקרה

אנשים רבים עם לחיצה על כוננים קשיחים חושבים כי כיבוי את לוח הבקרה עשוי לעזור הכונן הקשיח שלהם להתחיל לעבוד שוב. כמו התיאוריה הולך, אם משהו קצר במעגל בלוח הבקרה של הכונן הקשיח, החלפת לוח הבקרה של הכונן הקשיח יעשה את הטריק ואת הכונן הקשיח הבעלים יתחיל לעבוד שוב. לוחות בקרה רבים עבור כוננים קשיחים נראים זהים זה מזה, אך למעשה אינם פועלים היטב אחד עם השני. זה יכול להוביל לנתונים הדורשים הליך הרבה יותר יקר כדי להיות בר ההשבה, או לא להיות בר ההשבה בכלל. בנוסף, לוח הבקרה הוא כנראה לא המקור של הבעיה, וזה לא משהו כי שחזור נתונים מקצועי היה לצאת לעתים קרובות.

לוקח את הכיסוי כבוי

בשום פנים ואופן אתה צריך לקחת את הכיסוי של הכונן הקשיח. אנשי מקצוע לשחזור נתונים יעשו זאת מדי פעם, אבל זה הליך יקר ומחייב את המומחים לפעול בכיתה 100 cleanroom. אם אתה לוקח את הכיסוי בסביבת אוויר ללא פילטר, אתה לזהם את הכונן הקשיח ולעשות שחזור נתונים קשה או בלתי אפשרי עבור אנשי מקצוע. בנוסף, הברגה והברגה מחדש של הברגים של הכונן הקשיח מסמלים את הכונן הקשיח, ומשאיר אותו לא פונקציונלי. רק שחזור נתונים מאומנים מקצועי עם מברג ראוי יכול לוודא את הברגים מוגדרים מומנט הנכון על מנת הכונן הקשיח לעבוד שוב.

להתקין תוכנה

יש הרבה נתונים תוכנה לשחזור נתונים שיכולים לסייע עם שחזור נתונים מכונן קשיח. למרבה הצער פשוט מפעיל אותם על הכונן הקשיח שלך יכול לשנות את הנתונים ולהפוך אותו הרבה יותר קשה להתאושש. תוכנות רבות הן פשוט לא תואם עם כוננים קשיחים מסוימים, ואם אתה לא בטוח מה אתה עושה, אתה יכול בסופו של דבר לאבד את כל הנתונים בכונן הקשיח לנצח.

אנחנו מכוסים כמה שיטות שחזור נתונים שלא עובדים, אבל נלך על כמה מהם שוב כדי לחזק את העובדה שאתה לא צריך לנסות את אלה בבית.

לעולם לא

מקפיא את זה

כוננים קשיחים נועדו לפעול בתנאים רגילים לחיות, ובתוך המקפיא הוא לא אחד מהם. זה יכול קצר את הרכיבים החשמליים של הכונן הקשיח, או להוביל ניקוד סיבובית. שני אלה לעשות שחזור נתונים סביר יותר יקר לך ברגע שאתה מבין כי הקפאת הכונן הקשיח שלך לא היה טוב.

להכות אותו

זה צריך ללכת בלי לומר, אבל אתה לא צריך להחיל כוח פיזי על הכונן הקשיח – לא משנה כמה אתה כועס על זה. אם אתה חושב על הכונן הקשיח הוא לחיצה כי אתה ירד או את הכונן הקשיח עבר איזה הלם, עושה את זה שוב לעולם לא תהיה תועלת.

מעביר את זה בזמן שהוא פועל

באפשרותך להעביר כונן קשיח ממיקום אחד לאחר, אך רק אם הכונן הקשיח אינו פועל! כוננים קשיחים כבר רגישים לזעזועים ותנועות,