שחזור דיסק קשיח למחשבי מק של חברת אפל

זה היה יום גשום אחד מיני מעטים במדינתנו הקטנה. היה גשם זלעפות ואני מיהרתי שלא לאחר לעבודה. אני תל אביבי ועובד בחברת סטארט אפ קטנה, אליה אני נוסע כל יום עם אופניים חשמליות. בגלל מזג האוויר הקיצוני ששרר באותו היום החלטתי שלא בא לי להירטב ואגיע באמצעות האוטובוס. מי שנוסע באוטובוסים יודע כי לוח הזמנים שרשום באפליקציות השונות אף פעם לא תואם למציאות. הייתי בדרכי לתחנה ברחוב המקביל כדי להגיע לאוטובוס בול ב-9:00, אך להפתעתי ראיתי אותו ממרחק של 200 מטר מקדים בשלוש דקות מהזמן שרשום. פתחתי בריצה מטורפת עם המטרייה ביד ותיק הצד עם מחשב המק בתוכו. בעודי רץ, רגלי נתקעה במרצפת בולטת ונפלתי על הרצפה ומה שמנע ממני לחטוף מכה חזקה ובלם אותי היה זה התיק עם מחשב המק. ידעתי שהמחשב קיבל מכה ושאגיע למשרד אגלה שמשהו איתו לא כשורה.

כשגיליתי שהדיסק הקשיח שלי התקלקל

לבסוף הגעתי למשרד, קצת רטוב, קצת חבול, אבל כל מה שרציתי לדעת זה מה קרה למחשב המק שלי לאחר הנפילה. שלפתי את המחשב מהתיק, ראיתי שהמתכת קצת מכופפת ותיארתי לעצמי כמה חזקה הייתה המכה. הדלקתי את המחשב ולהפתעתי הוא נדלק. כאשר המחשב נדלק שמעתי רעש תקתוק מוזר שלא שמעתי אף פעם לפני כן. לפתע קיבלתי הודעת מערכת שהדליקה לי נורה אדומה מה יכולה להיות הבעיה. הודעת המערכת הייתה שהמחשב לא מזהה את הדיסק הקשיח ולכן אני לא יכול לפתוח שום קובץ ששמור עליו. נכנסתי קצת ללחץ כי בכל זאת יש לי שם מלא חומר חשוב גם אישי וגם שקשור לעבודה וראיתי קצת שחור בעיניים. דולב, חבר לעבודה ישב לידי וראה את כל המתחרש ואמר לי עמית אל תדאג אני מכיר מעבדת שחזור מידע טובה שתסדר לך את התקלה תיק תק.

המעבדה שדולב המליץ לי ללכת היא מעבדת השחזור מידע דאטה קייר שבאמת קראתי עליה שלל המלצות ברשתות החברתיות. הגעתי למעבדה על מנת לבצע שירות שחזור מידע וקיבל אותי הטכנאי והסברתי לו את הבעיה. הטכנאי בדק את המחשב (דרך אגב, שירות שמעבדת דאטה קייר נותנת ללא עלות) ואמר לי שהדיסק הקשיח קיבל זעזוע וישנה בעיה בראשי הקריאה/כתיבה שכבר לא מתפקדים כראוי.

מעבדת דאטה קייר הצליחה לשחזר את הדיסק הקשיח במחשב המק שלי לאחר חבלה חמורה

הטכנאי של דאטה קייר אמר שינסה לפתור את הבעיה מבלי להחליף את הדיסק הקשיח ולשחזר בו בזמן את הקבצים מהדיסק. השארתי את המחשב לשלוש שעות, חזרתי למשרד ושליח של דאטה קייר הגיע למסור לי את המחשב לאחר שהטכנאי הצליח לתקן לי את הדיסק הקשיח ושום מידע שהיה עליו לא נפגע. נאנחתי לרווחה ואבן נמוגה מליבי.

אחרי חוויות השירות והמקצועיות שקיבלתי במעבדת דאטה קייר אני בטוח שאחזור לשם בפעם הבאה שאצטרך, ואני מקווה כמובן שלא אצטרך.

דילוג לתוכן